• darkblurbg
  Uchádzači o bakalárske štúdium
  pozrite si aktuálne informácie o akreditovanom bakalárskom študijnom programe

  RIADENIE PROCESOV
 • darkblurbg
  Kybernetika v chemických
  a potravinárskych technológiách


  Spojením inžinierskeho štúdia na STU v Bratislave a VŠCHT v Prahe získaš skúsenosti z dvoch špičkových pracovísk,
  neoceniteľné kontakty s priemyselnou praxou a zamestnávateľmi na Slovensku a v Českej republike.
FrontSeat
Double Degree
 • 18.1.2023 Podujatie

  FrontSeat: Academia Meets Industry

  V rámci seminárov Academia Meets Industry sa realizujú aktivity zamerané na podnietenie diskusie medzi akademickou obcou a priemyselnými manažérmi a odborníkmi z praxe. Veríme, že je dôležité, aby priemysel zohrával aktívnu úlohu v tejto diskusii, aby pomohol formovať akademický výskum tak, aby odrážal ich naliehavé problémy a výzvy. Prvý seminár Academia Meets Industry sa uskutoční na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave 28. februára 2023 od 15:00. Počas tohto seminára bude predstavený projekt FrontSeat a členovia priemyselnej rady. Nasledovať bude diskusia na danú problematiku.

  FB-Udalosť

 • 16.1.2023 Podujatie

  Obhajoby Projektu z riadenia procesov

  Študenti inžinierskeho štúdia na IAM obhajovali v pondelok 16.1.2023 výsledky dosiahnuté v rámci predmetu "Projekt riadenia procesov". Študenti sa počas zimného semestra venovali všestrannému vývoju nášho inteligentného ekologického skleníka VESNA.

  FB-Fotka

 • 13.1.2023 Novinka

  Process Control 2023: nový termín na registráciu príspevkov

  Termín na registráciu príspevkov na medzinárodnú konferenciu Process Control 2023 bol posunutý na 29.1.2023. Tak si nenechajte ujsť príležitosť aktívne sa zúčastniť na tejto konferencii, ktorá sa koná pod záštitou organizácie IEEE a získala aj prestížne označenie IFACx od International Federation of Automatic Control. Aktuálne informácie nájdete na stránke: https://www.process-control.sk

 • 13.1.2023 Podujatie

  Obhajoby semestrálnych projektov na IAM

  Vo štvrtok 12.1.2023 sa na IAM konali obhajoby semestrálnych projektov študentov inžinierskeho štúdia. Svoje zaujímavé práce pred dvoma komisiami prezentovali: Bc. Martina Bujdáková, Bc. Petronela Belková, Bc. Martin Bognár, Bc. Michal Holub, Bc. Zuzana Mošková, Bc. Tímea Mészárosová, Bc. Filip Okša, Bc. Monika Špaková, Bc. Patrik Valábek a Bc. Jozef Vargan.

  FB-Fotky

 • 12.1.2023 Podujatie

  Obhajoby semestrálnych projektov na IAM

  Vo štvrtok 12.1.2023 sa na IAM konali obhajoby semestrálnych projektov študentov bakalárskeho štúdia. Svoje práce prezentovali: Branislav Daráš, Viktória Koncserová, Matúš Krivošík a Teodor Noga. Študenti prezentovali zaujímavé práce zamerané na efektívne riadenie teploty v inteligentnom skleníku, na vývoj modelu produkcie solárnej energie na základe predpovede počasia, na analýzu neštandardných situácií pri odbere elektrickej energie a na vývoj autonómneho kamerového systému na sledovania pohybu osôb.

  FB-Fotka

 • 9.1.2023 IAM v médiách

  IAM v podcaste

  Pozrite si aktuálny podcast ZMYSEL PRE PRIEMYSEL na tému: "Vzdelávanie a trh práce". Tento podcast realizuje ATP Journal. Hosťom podcastu bol aj prof. Ing. Michal Kvasnica, PhD., riaditeľ ÚIAM na FCHPT STU. V rámci podcastu bol predstavený aj projekt FrontSeat.

 • 29.12.2022 IAM v médiách

  SPEKTRUM STU o projekte FrontSeat

  Univerzitný časopis SPEKTRUM STU zverejnil na svojich stránkach najnovšieho čísla aj článok o Kick of Meeting k projektu FrontSeat, viac na stránkach STU.

 • 13.12.2022 Novinka

  Náš ústav na portáli Vysoké Školy

  Prečítajte si článok na VysokeSkoly.sk, v ktorom sú predstavené viaceré zaujímavé oblasti výskumu, ktorým sa venujú vedecké tímy na našom ústave:

  VysokeSkoly

 • 8.12.2022 Novinka

  Profesor Mészáros získal čestný titul Profesor Emeritus

  V stredu 30.11.2022 odovzdal pán rektor STU v Bratislave, Dr. h. c., prof.h.c., prof. Dr. Ing. Oliver Moravčík, dekréty trom novým držiteľom čestného titulu "profesor emeritus". Tieto čestné tituly udelila Vedecká rada STU v Bratislave 19. októbra 2022. Čestný titul získal aj pán prof. Ing. Alajos Mészáros, PhD., Dr.h.c. z ÚIAM. Viac sa dočítate na stránkach STU. Srdečne blahoželáme!

  FB-Fotka

 • 5.12.2022 Novinka

  Hosťovská prednáška z priemyslu na IAM - Yokogawa

  V utorok 6.12.2022 sa v rámci predmetov "Teória automatického riadenia" a "Technické prostriedky automatizácie" pre študentov inžinierskeho štúdia v odbore Kybernetika uskutoční hosťovská prednáška z priemyslu.  Prednáška sa bude konať o 8:00 v miestnosti NB A601 a rečníkmi budú Ing. Ladislav Nagy a Ing. Marián Bartal z firmy Yokogawa.

Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS