• darkblurbg
  Uchádzači o bakalárske štúdium
  pozrite si aktuálne informácie o akreditovanom bakalárskom študijnom programe

  RIADENIE PROCESOV
 • darkblurbg
  Kybernetika v chemických
  a potravinárskych technológiách


  Spojením inžinierskeho štúdia na STU v Bratislave a VŠCHT v Prahe získaš skúsenosti z dvoch špičkových pracovísk,
  neoceniteľné kontakty s priemyselnou praxou a zamestnávateľmi na Slovensku a v Českej republike.
FrontSeat
Double Degree
 • 9.10.2023 Podujatie

  FrontSeat Scientific Seminar at the University of Pisa

  V rámci vedeckého semináru FrontSeat at University of Pisa budú dve zaujímavé prednášky uznávaných vedcov: Prof. Alberto Bemporad a Dr. Mario Eduardo Villanueva. Seminár sa uskutoční 12. októbra od 10:30 do 12:30 v School of Engineering, Aula Magna Pacinotti a dostupný bude aj v online formáte v prostredí MS Teams.

  MS Teams    FB-Oznam

 • 4.10.2023 Pracovná ponuka

  Pracovná ponuka vhodná pre absolventov

  Firma BLUMENBECKER hľadá absolventov/študentov na zaujímavé pracovné pozície: programátor robotov alebo programátor PLC. V prípade záujmu neváhajte poslať svoj životopis. Viac informácií nájdete na stránke BLUMENBECKER.

 • 22.9.2023 IAM v médiách

  IAM na ESET Science Award

  Náš kolega doc. Ing. MSc. Martin Klaučo, PhD. bol vybraný medzi 15 finalistiek a finalistov ocenenia ESET Science Award 2023 v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov. Laureáti ocenenia ESET Science Award sú vyberaní na základe náročného hodnotiaceho procesu, ktorý zohľadňuje celý komplex kritérií, ako sú prínos ich vedecko-výskumnej práce pre spoločnosť, vedecký výkon, merateľné scientometrické dáta, účasť na riešení významných medzinárodných výskumných projektov, či zviditeľňovanie slovenskej vedy a výskumu v zahraničí. Slávnostné vyhlásenie laureátov sa uskutoční 12. októbra o 20.10 a diváci si ho môžu pozrieť v priamom prenose RTVS na Dvojke. Gratulujeme!

  ESET Science Award

 • 11.9.2023 Podujatie

  Výjazdové zasadnutie OIRP

  Tento rok sa výjazdové zasadnutie OIRP konalo 4.-6.9.2023 vo Valticiach, ČR, kde sme spoločne zhodnotili naše doterajšie výsledky vo vede, výskume a v pedagogike. Okrem iných výziev sme sa zaoberali aj možnosťami ďalšieho zvyšovania kvality vzdelávania na IAM v nadchádzajúcom zimnom semestri.

  FB-Fotka

 • 8.9.2023 Podujatie

  Letná univerzita pre stredoškolákov na IAM

  Dňa 6.9.2023 otvorila STU svoje brány 13. ročníku Letnej univerzity pre stredoškolákov. Študenti v rámci prvého dňa na univerzite navštívili aj naše laboratóriá, kde sa dozvedeli zaujímavosti o riadení chemicko-technologických procesov, ale aj o vývoji nášho inteligentného skleníka VESNA.

  FB-Fotky

 • 7.9.2023 Podujatie

  Obhajoby priemyselnej letnej praxe študentov IAM

  Vo štvrtok 7.9.2023 prezentovali študenti IAM dosiahnuté výsledky z letnej praxe v priemysle. Svoje zaujímavé výsledky v oblasti identifikácie, riadenia procesov a informačných technológií prezentovali: Bc. Martin Bíreš, Bc. Richard Fodor, Bc. Lukáš Lukča, Bc. Oliver Mészáros, Bc. Matej Ružička a Bc. Martina Tomaškovičová.

  FB-Fotka

 • 6.9.2023 Novinka

  Voľný prístup k novému článku IAM

  Sme spoluautormi nového vedeckého článku v prestížnom medzinárodnom vedeckom časopise Computers & Chemical Engineering:

  Martin Mojto - Karol Ľubušký - Miroslav Fikar - Radoslav Paulen: Data-Based Design of Multi-Model Inferential Sensors

  Tento článok prezentuje návrh inferenčných senzorov, ktoré zahŕňajú viacero lineárnych modelov. Aktuálna metodológia je vylepšená tak, aby sa zabezpečilo plynulé prepínanie modelov a pritom sa optimalizuje aj označovanie tréningových údajov. Tento článok vznikol v rámci spolupráce s priemyselným partnerom Slovnaft, a.s. v Bratislave, Slovenská republika. V rámci podpory šírenia nových vedeckých publikácií umožňuje vydavateľstvo Elsevier 50-dňový voľný prístup k nášmu článku.

 • 29.8.2023 IAM v médiách

  VESNA v ATP Journal

  Odborný časopis ATP Journal publikoval článok o našom inteligentnom skleníku VESNA a jeho úlohe pri zvyšovaní kvality vzdelávania na ÚIAM. Článok bol publikovaný online, aj v tlačenej verzií.

 • 24.8.2023 Novinka

  Process Control 2023 at IEEE Xplore

  Plné verzie článkov prezentovaných na 24th International Conference on Process Control sú už dostupné na IEEE Xplore.

 • 16.8.2023 Podujatie

  Obhajoby dizertačných prác

  V piatok 18.8.2023 sa na ÚIAM uskutočnili obhajoby dizertačných prác v študijnom odbore kybernetika, v študijnom programe riadenie procesov na FCHPT STU v Bratislave. Svoje dizertačné práce úspešne obhájili Ing. Michaela Horváthová a Ing. Martin Mojto. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšom pracovnom aj v osobnom živote!

  Ing. Michaela Horváthová, PhD. obhájila svoju dizertačnú prácu na tému "Energy-Efficient Advanced Robust Control Design". Školiteľom tejto práce bol doc. Ing. Juraj Oravec, PhD..

  Ing. Martin Mojto, PhD. obhájil svoju dizertačnú prácu na tému "Data-driven Design of Linear Soft Sensors". Školiteľom tejto práce bol doc. Ing. Radoslav Paulen, PhD..

  FB-fotka   FB-udalosť

Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS