• darkblurbg
  Uchádzači o bakalárske štúdium
  pozrite si aktuálne informácie o akreditovanom bakalárskom študijnom programe

  AUTOMATIZÁCIA, INFORMATIZÁCIA A MANAŽMENT V CHÉMII A POTRAVINÁRSTVE
60. výročie založenia KA CHTF SVŠT v Bratislave
Principia cybernetica
 • 21.6.2022 Podujatie

  Obhajoby bakalárskych prác na IAM

  V utorok 21.6.2022 sa na ÚIAM konali obhajoby bakalárskych prác. Svoju prácu úspešne obhájili: Lukáš Hospodár, Vanesa Madleňáková, Oliver Mészáros, Martina Ostrihoňová a Monika Řeřuchová. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!

  FB-Fotka

 • 21.6.2022 Novinka

  Voľný prístup k novému článku IAM

  Sme spoluautormi nového vedeckého článku v prestížnom medzinárodnom vedeckom časopise Journal of Process Control:

  Ján Drgoňa - Karol Kiš - Aaron Tuor - Draguna Vrabiea - Martin Klaučo: Differentiable predictive control: Deep learning alternative to explicit model predictive control for unknown nonlinear systems

  Tento článok predstavuje dátami riadený prístup diferencovateľnej parametrickej optimalizácie k problému optimálneho riadenia. V rámci podpory šírenia nových vedeckých publikácií umožňuje vydavateľstvo Elsevier 50-dňový voľný prístup k nášmu článku.

 • 21.6.2022 Podujatie

  IAM logo sa vynorilo na pláži v Busane v rámci DYCOPS 2022

  V dňoch 14.-17. júna 2022 sa v juhokórejskom Busane uskutočnilo 13th IFAC Symposium on Dynamics and Control of Process Systems, including Biosystems (DYCOPS). Konferencia bola organizovaná hybridne s prezenčnou aj virtuálnou účasťou. Za IAM sa konferencie aktívne zúčastnil doc. Ing. Radoslav Paulen, PhD. s príspevkom:

  A. R. Gottu Mukkula - R. Paulen: Robust Design of Optimal Experiments Considering Consecutive Re-Designs.

  Prezentovaný príspevok je výsledkom spolupráce nášho ústavu s Technische Universität Dortmund.

  FB-Fotky

 • 20.6.2022 Novinka

  Cena rektora STU

  Rektor STU pán Dr.h.c., prof.h.c., prof. Dr. Ing. Oliver Moravčík udelil pani docentke Ing. Monike Bakošovej, CSc. cenu za mimoriadne výsledky vo vzdelávacej činnosti. Srdečne blahoželáme!

  FB-Fotka


 • 20.6.2022 Odborný seminár

  Nová publikácia IAM

  Po desiatich rokoch vydávame publikáciu "Oddelenie informatizácie a riadenia procesov - míľniky a výzvy". Na jej stránkach sa môžete dočítať aj o významných míľnikoch a úspechoch vo vede a v pedagogike. Na približne sto stranách nájdete množstvo zaujímavých informácií nielen z poslednej dekády. Táto publikácia bola vydaná ako sprievodná publikácia seminára "Oddelenie informatizácie a riadenia procesov - míľniky a výzvy", ktorý sa bude konať vo štvrtok 23.6.2022. Všetci účastníci tohto podujatia sa môžu tešiť na svoj vlastný výtlačok tejto publikácie. Registračný formulár a všetky doplňujúce informácie nájdete na stránke: https://www.uiam60.sk

  FB-Fotka

 • 17.6.2022 Podujatie

  Promócie absolventov IAM 2022

  V piatok 17. júna 2022 sa konali slávnostné promócie absolventov štúdia na FCHPT STU. Z absolventov inžinierskeho štúdia na ÚIAM sa na promóciách zúčastnili: Ing. Rastislav Fáber (prospel s vyznamenaním - Cena dekana FCHPT), Ing. Lívia Homolová, Ing. Denisa Chowaniecová, Ing. Michal Krištof, Ing. Trieu Hai Nguyen, Ing. Erika Pavlovičová (prospela s vyznamenaním - Cena dekana FCHPT), Ing. Jakub Puk, Ing. Marek Wadinger a Ing. Alexandra Žabková. Všetkým srdečne blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov!

  FB-Fotka

 • 17.6.2022 Pracovná ponuka

  Pracovná ponuka vhodná pre absolventov automatizácie

  Spoločnosť SIEMENS ponúka zaujímavú pracovnú pozíciu "Engineer for Grid Control", ktorá je vhodná aj pre absolventov automatizácie. Viac informácií nájdete na stránke: www.profesia.sk/praca/siemens-slovensko

 • 17.6.2022 Podujatie

  Program seminára k 60. výročiu OIRP

  Pozrite si program seminára k 60. výročiu OIRP. Všetky informácie aj s registračným formulárom nájdete na stránke: https://www.uiam60.sk
  Tešíme sa na stretnutie s Vami už vo štvrtok 23.6.2022.

  FB-status

 • 17.6.2022 Podujatie

  Ceny za najlepšie diplomové práce

  Vo štvrtok 16.6.2022 sa na FCHPT STU udeľovali ceny za najlepšie diplomové práce. Sme hrdí, že medzi ocenenými sú aj absolventi IAM: Ing. Trieu Nguyen Hai, Ing. Erika Pavlovičová a Ing. Marek Wadinger. Všetkým oceneným srdečne blahoželáme!

  FB-Fotka

 • 13.6.2022 Podujatie

  Seminár k 60. výročiu OIRP

  V rámci semináru k 60. výročiu OIRP sa môžete tešiť aj na zaujímavé prednášky a diskusie na aktuálne témy: program.
  Registračný formulár a ďalšie informácie nájdete na stránke podujatia. Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS