• darkblurbg
  Uchádzači o bakalárske štúdium
  pozrite si aktuálne informácie o akreditovanom bakalárskom študijnom programe

  RIADENIE PROCESOV
 • darkblurbg
  Kybernetika v chemických
  a potravinárskych technológiách


  Spojením inžinierskeho štúdia na STU v Bratislave a VŠCHT v Prahe získaš skúsenosti z dvoch špičkových pracovísk,
  neoceniteľné kontakty s priemyselnou praxou a zamestnávateľmi na Slovensku a v Českej republike.
FrontSeat
Double Degree
 • 12.9.2022 Podujatie

  Principia Cybernetica 2022

  Pri príležitosti 60. výročia založenia OIRP sme mali tú česť organizovať 45. ročník podujatia Principia Cybernetica 2022. Toto podujatie sa uskutočnilo v dňoch 7.-9.9.2022 v Trenčíne. V rámci tohtoročného podujatia sme mali možnosť absolvovať aj zaujímavú exkurziu v spoločnosti HELLA.

 • 12.9.2022 Podujatie

  IAM na Letnej univerzite stredoškolákov na STU

  V rámci Letnej univerzity stredoškolákov na STU navštívili študenti stredných škôl v piatok 9.9.2022 aj ÚIAM na FCHPT, kde sa dozvedeli viac o automatizácií, informatizácií a riadení procesov v chemickom a potravinárskom priemysle.

  FB-Fotka

 • 9.9.2022 Podujatie

  Výjazdové zasadnutie OIRP

  Výjazdové zasadnutie OIRP sa konalo 5.-7.9.2022 v Trenčíne. Na zasadnutí sme sa venovali aj možnostiam ďalšieho zvýšenia kvality vzdelávania v nadchádzajúcom zimnom semestri.

  FB-Fotka

 • 31.8.2022 Odborný seminár

  Differentiable Programming for Modeling and Control of Energy Systems

  V stredu 31.8.2022 sa na ÚIAM uskutočnil vedecký seminár na tému: "Differentiable Programming for Modeling and Control of Energy Systems". Vedecký seminár viedol náš úspešný absolvent Ing. Ján Drgoňa, PhD., ktorý pôsobí na Pacific Northwest National Laboratory, USA.

  FB-Fotka

 • 30.8.2022 Podujatie

  Obhajoby praxe na IAM

  V utorok 30.8.2022 obhajovali študenti 1. ročníka inžinierskeho štúdia na ÚIAM zaujímavé výsledky letnej praxe. Študenti v rámci svojej praxe pôsobili v spoločnostiach: IBM Slovensko, Slovnaft, TESLA Blue Planet, Yokogawa, Continental, Actemium, Emst a ďalšie.

  FB-Fotka

 • 26.8.2022 Podujatie

  IAM na SSUPP 2022

  V dňoch 25.-26.8.2022 sa na FCHPT STU konal 36. ročník Seminára pre stredoškolských učiteľov prírodovedných predmetov. V rámci semináru mal doc. Ing. Juraj Oravec, PhD. z ÚIAM prednášku k príspevku: Anna Vasičkaninová – Monika Bakošová – Juraj Oravec: Pamäťové média a ich budúcnosť.

  FB-Fotka

 • 29.7.2022 Novinka

  Voľný prístup k novému článku IAM

  Sme autormi nového vedeckého článku v prestížnom medzinárodnom vedeckom časopise Computers & Chemical Engineering:

  Peter Bakaráč - Michaela Horváthová - Lenka Galčíková - Juraj Oravec - Monika Bakošová: Approximated MPC for embedded hardware: Recursive random shooting approach

  Tento článok predstavuje efektívny spôsob riadenia vhodný aj pre priemyselné zariadenia s nízkym výpočtovým výkonom a obmedzeným zdrojom elektrickej energie. V rámci podpory šírenia nových vedeckých publikácií umožňuje vydavateľstvo Elsevier 50-dňový voľný prístup k nášmu článku.

 • 26.7.2022 Podujatie

  IAM na IFAC CAO 2022 v Paríži

  Ing. Martin Klaučo, PhD. a Ing. Karol Kiš z ÚIAM sa zúčastnili na IFAC Workshop on Control Applications of Optimization, ktorý sa konal 18.-22.7.2022 v Centrale Supélec, Paris-Saclay University. Ing. Karol Kiš prezentoval pred medzinárodným vedeckým publikom príspevok:

  Karol Kiš - Peter Bakaráč - Martin Klaučo: Nearly Optimal Tunable MPC Strategies on Embedded Platforms

  Ing. Martin Klaučo, PhD. predsedal sekcii: Optimization-Based Applications.

  FB-Fotky

 • 15.7.2022 Odborný seminár

  Seminár Data-Driven Process Identification

  Dňa 26.7.2022 sa v miestnosti NB641 uskutočnil odborný seminár v spolupráci s prof. Y. Shardtom z TU Ilmenau. V rámci seminára boli 2 prednášky. Účasť na seminári bola otvorená pre každého.

  FB-Fotka

 • 14.7.2022 Novinka

  IAM súčasťou podujatia ZA 7 HORAMI

  Ing. Richard Valo, PhD. z ÚIAM na FCHPT STU popularizoval vedu a technické vzdelávanie v oblasti automatizácie a riadenia procesov na podujatí ZA 7 HORAMI v obci Liptovský Ján v dňoch 1.-4.7.2022.

  FB-Fotka

Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS