• darkblurbg
  Uchádzači o bakalárske štúdium
  pozrite si aktuálne informácie o akreditovanom bakalárskom študijnom programe

  RIADENIE PROCESOV
 • darkblurbg
  Kybernetika v chemických
  a potravinárskych technológiách


  Spojením inžinierskeho štúdia na STU v Bratislave a VŠCHT v Prahe získaš skúsenosti z dvoch špičkových pracovísk,
  neoceniteľné kontakty s priemyselnou praxou a zamestnávateľmi na Slovensku a v Českej republike.
IFAC Symposium on Dynamics and Control of Process Systems
Process Control
FrontSeat
Double Degree
 • 21.2.2023 Podujatie

  FrontSeat: Consortium Meeting

  V piatok 17.2.2023 sme v rámci projektu FrontSeat organizovali podujatie Consortium Meeting. Toto podujatie sa konalo v online formáte a zúčastnili sa ho zástupcovia z STU, RUB Bochum v Nemecku a University of Pisa v Taliansku. Súčasťou tohto podujatia bol aj online vedecký seminár v rámci “Research Seminar on Smart Cybernetics“, na ktorom sa zúčastnili aj mnohí doktorandi a mladí vedeckí pracovníci.

  FrontSeat-blog

 • 13.2.2023 Podujatie

  Výjazdové zasadnutie ÚIAM

  Po dvojročnej prestávke sa výjazdové zasadnutie ÚIAM konalo opäť v prezenčnom formáte, a to 9.-10.2.2023 na zámku v Smoleniciach. Na zasadnutí sme zhodnotili naše doterajšie výsledky vo vedeckom výskume, vo výskumných spoluprácach, v pedagogike a ďalšie. Diskutovali sme aj o možnostiach ďalšieho zlepšenia kvality vzdelávania v nadchádzajúcom letnom semesteri.

  FB-Fotka

 • 13.2.2023 Podujatie

  FrontSeat: Virtual Scientific Session

  V piatok 17.2.2023 sa v rámci podujatia Plenary Meeting of the Project FrontSeat uskutočnila aj Virtual Scientific Session, v rámci ktorej boli organizované dve vedecké prednášky:
  - 13:30 - Sebastian Leonow (Ruhr Universität Bochum): "Collaborative control under strict security requirements on lean embedded hardware",
  - 14:30 - Riccardo Bacci di Capaci, Marco Vaccari (Università di Pisa): "Acid Gas Treatment in Waste-to-energy Plants: a case study of system identification and advanced control".

  FB-post

 • 7.2.2023 Odborný seminár

  Soft Sensors: Applications and Rumination

  V rámci vedeckých seminárov "Research Seminars on Smart Cybernetics" projektu FrontSeat financovaného Európskou úniou si v stredu 8.2.2023 vypočujeme prednášku na tému "Soft Sensors: Applications and Rumination". Prednášku bude viesť Prof. Yuri Shardt, ktorý pôsobí ako profesor na oddelení automatizácie, Technical University of Ilmenau, Nemecko.

  FB-udalosť

 • 7.2.2023 Podujatie

  Marco Rossi (MathWorks): Výučba a výskum v prostredí MATLAB a Simulink

  Dovoľujeme si Vás pozvať na seminár k systému MATLAB a Simulink, ktorý sme pripravili v spolupráci s Vašou univerzitou a spoločnosťou MathWorks. Počas seminára sa dozviete ako systém MATLAB a Simulink môžete využiť vo výučbe a výskume. Seminárom Vás bude sprevádzať Marco Rossi, ktorý sa v spoločnosti MathWorks stará o úspech zákazníkov z akademického prostredia. Seminár sa koná v pondelok 20.02.2023 od 15:00 – 17:00 na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU, Miestnosť: BC300. Seminár sa koná v anglickom jazyku. Viac informácií nájdete na stránke: http://humusoft.sk/foltin/roadshow23

 • 7.2.2023 Podujatie

  STOČ 2023 na VŠB - Technická univerzita Ostrava

  Dovoluji si Vás pozvat na 27. ročník Studentské tvůrčí a odborné činnosti STOČ 2023, který proběhne 26. 4. 2023 v Ostravě na VŠB-TUO. Podrobné informace o akci včetně programu naleznete zde: http://akce.fs.vsb.cz/2023/stoc

 • 30.1.2023 IAM v médiách

  aktuality.sk: Automatizácia - sluha či pán?

  Prečítajte si zaujímavý článok, ktorý v rámci rubriky "Veda, výskum - naša šanca" prináša portál aktuality.sk. Profesor Fikar: "Automatizácia je dynamicky sa rozvíjajúcou oblasťou súčasného poznania. Napriek tomu, alebo aj práve preto je technológiou, ktorá môže vyvolávať aj strach."

  aktuality.sk: článok

 • 18.1.2023 Podujatie

  FrontSeat: Academia Meets Industry

  V rámci seminárov Academia Meets Industry sa realizujú aktivity zamerané na podnietenie diskusie medzi akademickou obcou a priemyselnými manažérmi a odborníkmi z praxe. Veríme, že je dôležité, aby priemysel zohrával aktívnu úlohu v tejto diskusii, aby pomohol formovať akademický výskum tak, aby odrážal ich naliehavé problémy a výzvy. Prvý seminár Academia Meets Industry sa uskutoční na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave 28. februára 2023 od 15:00. Počas tohto seminára bude predstavený projekt FrontSeat a členovia priemyselnej rady. Nasledovať bude diskusia na danú problematiku.

  FB-Udalosť

 • 16.1.2023 Podujatie

  Obhajoby Projektu z riadenia procesov

  Študenti inžinierskeho štúdia na IAM obhajovali v pondelok 16.1.2023 výsledky dosiahnuté v rámci predmetu "Projekt riadenia procesov". Študenti sa počas zimného semestra venovali všestrannému vývoju nášho inteligentného ekologického skleníka VESNA.

  FB-Fotka

 • 13.1.2023 Novinka

  Process Control 2023: nový termín na registráciu príspevkov

  Termín na registráciu príspevkov na medzinárodnú konferenciu Process Control 2023 bol posunutý na 29.1.2023. Tak si nenechajte ujsť príležitosť aktívne sa zúčastniť na tejto konferencii, ktorá sa koná pod záštitou organizácie IEEE a získala aj prestížne označenie IFACx od International Federation of Automatic Control. Aktuálne informácie nájdete na stránke: https://www.process-control.sk

Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS