• darkblurbg
  Uchádzači o bakalárske štúdium
  pozrite si aktuálne informácie o akreditovanom bakalárskom študijnom programe

  RIADENIE PROCESOV
 • darkblurbg
  Kybernetika v chemických
  a potravinárskych technológiách


  Spojením inžinierskeho štúdia na STU v Bratislave a VŠCHT v Prahe získaš skúsenosti z dvoch špičkových pracovísk,
  neoceniteľné kontakty s priemyselnou praxou a zamestnávateľmi na Slovensku a v Českej republike.
IFAC Symposium on Dynamics and Control of Process Systems
Process Control
FrontSeat
Double Degree
 • 26.4.2023 Podujatie

  Bakalárske štátne skúšky LS22/23

  Bakalárske štátne skúšky LS22/23 sa budú konať 20.6.2023 o 9:00 NB641.

 • 30.6.2023 Podujatie

  EIC Seminar and Practical Workshops held by the University of Pisa

  Already for the second time project managers and researchers of Slovak Technical University in Bratislava (STUBA) had an opportunity to attend seminars and practical workshops, which were organized together with the colleagues from University of Pisa (UNIPI) in the framework of the Horizon Europe project "FrontSeat". Read more.

 • 22.6.2023 Podujatie

  Consider Bochum for Your Next Career Step

  Pozývame vás na prednášku o možnostiach poskytnutia grantov na pobyt a spoluprácu na Ruhr University of Bochum s názvom "Consider Bochum for Your Next Career Step". Prednáška sa bude konať dňa 28/6/2023 o 13.30 na Rektoráte STU v miestnosti A212 na 1. poschodí a je určená doktorandom, mladým vedeckým pracovníkom (postdokom), ale aj služobne starším výskumníkom. Viac o možnostiach financovania pobytov na univerzite v Bochume sa dozviete na https://www.research-school.rub.de/international-prospects/career-opportunities-and-funding. Registrácia na seminár do naplnenia kapacity miestnosti na https://forms.gle/kCC7DhwejVSfnuYF7.

 • 22.6.2023 Podujatie

  Academia Meets Industry #2

  On the 15th and 16th of June, the recently formed FrontSeat Industry Council for Cybernetics had its second "Academia Meets Industry" meeting. Read more in the blog.

 • 20.6.2023 Podujatie

  Obhajoby bakalárskych prác na IAM

  V utorok 20.6.2023 sa konali obhajoby bakalárskych prác na ÚIAM. Svoje bakalárske práce úspešne obhájili: Bc. Dinara Bazarkhanova, Bc. Branislav Daráš, Bc. Viktória Koncserová, Matúš Krivošík a Bc. Kateryna Kruhliak. Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov!

  FB-Fotka

 • 20.6.2023 Podujatie

  IAM na ESCAPE-33

  V dňoch 18.–21.júna 2023 sa v Aténach v Grécku uskutočnila 33. medzinárodná konferencia European Symposium on Computer-Aided Process Engineering (ESCAPE-33). Za IAM sa konferencie zúčastnili prof. Miroslav Fikar, doc. Radoslav Paulen a Ing. Martin Mojto.

  FB-Fotky

 • 19.6.2023 Podujatie

  Promócie absolventov IAM 2023

  V piatok 16. júna 2023 sa konali slávnostné promócie absolventov štúdia na FCHPT STU. Z absolventov inžinierskeho štúdia na IAM sa na promóciách zúčastnili: Ing. Petronela Belková, Ing. Martina Bognár, Ing. Martina Bujdáková (prospela s vyznamenaním - Cena dekana FCHPT), Ing. Michal Holub, Ing. Katrin Kvasnicová, Ing. Tímea Mészárosová, Ing. Zuzana Mošková, Ing. Monika Špaková, Ing. Patrik Valábek (prospel s vyznamenaním - Cena dekana FCHPT), Ing. Jozef Vargan (prospel s vyznamenaním - Cena dekana FCHPT) a Ing. Samuel Záhorčák. Všetkým srdečne blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov v pracovnom aj v osobnom živote!

  FB-Fotka

 • 16.6.2023 Novinka

  SIEMENS: Microgrid - application and commissioning engineer and developer - Remote Engineering Center

  Hľadáme odborníkov s technickým vzdelaním v odbore elektorenergetika a automatizácia do tímu Remote Engineering Center, ktorý sa špecializuje na vývoj, inžiniering a implementáciu riadiacich, zabezpečovacích a informačných systémov pre oblasť elektroenergetiky. Pracujeme na medzinárodných projektoch pre západnú Európu. Náplň práce:
  - parametrizácia a implementácia definovanej funkcionality do riadiaceho systému
  - uvedenie systémov do prevádzky u zákazníka
  - výskum a vývoj SW riešení
  - spolupráca s odborníkmi z projektového tímu v zahraničí
  Viac informácií nájdete na stránke: https://www.profesia.sk/praca/siemens-slovensko/O4482192

 • 16.6.2023 Pracovná ponuka

  SIEMENS: Engineer for Grid Control

  We are looking for an Engineer to join our team for energy market applications. The position will allow the successful candidate to bring (electrical) engineering knowhow together with software skills and work in a field with enormous impact on the future.
  Your new role:
  - Working on customer projects mainly in the Grid Control Hub for Europe
  - Responsible for engineering a subsystem of Spectrum Power™ in customer projects incl. requirement discussions with engineers from the customer side, implementation, testing, bug fixing, and project specific customizations
  - Responsible for the development of project specific enhancement which reach from small customizations to completely new features
  - In the future: possible development to project manager or technical expert
  Read more: https://www.profesia.sk/praca/siemens-slovensko/O4430310

 • 16.6.2023 Pracovná ponuka

  SIEMENS: Software Engineer or Developer for Grid Control

  We are looking for an Engineer or Developer to join our team for energy market applications. The position will allow the successful candidate to bring (electrical) engineering knowhow together with software skills and work in a field with enormous impact on the future. Your new role:
  - in customer projects incl. requirement discussions with engineers from the customer side, implementation, testing, bug fixing, and project specific customizations.
  - Responsible for the development of project specific enhancement which reach from small customizations to completely new features.
  - Working on customer projects mainly in the Grid Control Hub for Europe, but possibly around the globe.
  - In the future: possible development to project manager or technical expert.
  Read more: https://www.profesia.sk/praca/siemens-slovensko/O4561443

Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS