• darkblurbg
  Uchádzači o bakalárske štúdium
  pozrite si aktuálne informácie o akreditovanom bakalárskom študijnom programe

  RIADENIE PROCESOV
 • darkblurbg
  Kybernetika v chemických
  a potravinárskych technológiách


  Spojením inžinierskeho štúdia na STU v Bratislave a VŠCHT v Prahe získaš skúsenosti z dvoch špičkových pracovísk,
  neoceniteľné kontakty s priemyselnou praxou a zamestnávateľmi na Slovensku a v Českej republike.
FrontSeat
Double Degree
 • 11.1.2024 Podujatie

  Obhajoby semestrálnych projektov na IAM

  V utorok 9.1.2024 sa na IAM konali obhajoby semestrálnych projektov študentov inžinierskeho štúdia. Svoje zaujímavé práce pred dvomi komisiami prezentovali:  Bc. Martin Bíreš, Bc. Richard Fodor, Bc. Lukáš Lukča, Bc. Vanesa Madleňáková, Bc. Olivér Mészáros, B.Sc. Hamid Ullah Rashedy, Bc. Matej Ružička a Bc. Martina Tomaškovičová.

  FB-Fotky

 • 11.1.2024 Podujatie

  IAM na IEEE Conference on Decision and Control 2023

  V dňoch 13.-15. decembra 2023 sa konala 62. IEEE Conference on Decision and Control, v Marina Bay Sands, Singapur. Z ÚIAM sa konferencie zúčastnili: doc. Ing. Martin Klaučo, PhD., Ing. Juraj Holaza, PhD., Ing. Kristína Fedorová, Ing. Lenka Galčíková a Ing. Roman Kohút.

  FB-Fotky

 • 11.1.2024 Novinka

  Voľný prístup k novému článku IAM

  Sme spoluautormi nového vedeckého článku v prestížnom medzinárodnom vedeckom časopise Expert Systems with Applications:

  Marek Wadinger, Michal Kvasnica: Adaptable and Interpretable Framework for Anomaly Detection in SCADA-based industrial systems

 • 18.12.2023 Podujatie

  Študenti IAM na exkurzii v Slovnafte

  Študenti inžinierskeho stupňa absolvovali 13. decembra 2023 v rámci predmetu Modelovanie v procesnom priemysle exkurziu v Slovnafte. V rámci exkurzie navštívili prevádzku, absolvovali prednášku o celkovom spracovaní ropy od dodania až po finálne produkty a následne navštívili velín, kde mali možnosť pozrieť sa z blízka na riadiace obrazovky. Exkurziu zakončili v serverovni pre DCS (Distributed Control Systems) a APC (Advanced Process Control).

  FB-Fotka

 • 8.12.2023 Podujatie

  IAM v Tréningovom centre v Litvínove

  Študenti inžinierskeho štúdia na IAM absolvovali v rámci predmetu Projekt riadenia procesov v dňoch 18.-20. októbra 2023 školenie v Tréningovom centre v Litvínove, Česko. Školenie sa zameriavalo na riadenie reálnych procesov a bolo vedené skúsenými odborníkmi z praxe. Študenti tak získali ďalšie vedomosti a zručnosti, ktoré im pomôžu pri riešení priemyselných projektov.

  FB-Fotky

 • 8.12.2023 Novinka

  IAM na ENSIC Nancy

  Pán prof. Ing. Miroslav Fikar, DrSc. navštívil univerzitu ENSIC Nancy vo Francúzsku a spolu s kolegami Prof. Abderrazak M. Latifi a Assoc. Prof. Dimitrios Meimaroglou rozvíjali možnosti ďalšej vzájomnej vedeckej spolupráce.

  FB-Fotka

 • 1.12.2023 Podujatie

  FrontSeat na podujatí Horizont Európa – bližšie k vám

  Doc. Radoslav Paulen prezentoval EU projekt FrontSeat na podujatí "Horizont Európa – bližšie k vám", ktoré v dňoch 21.-22. 11. 2023 zorganizovalo Centrum vedecko-technických informácií SR, Národný kontaktný bod pre projekty Horizont Európa.

  FB-Fotky

 • 23.11.2023 Podujatie

  Výsledky ŠVK - Chémia a technológie pre život

  V stredu 22. novembra 2023 sa na FCHPT STU uskutočnila jubilejná 25. celoslovenská študentská vedecká konferencia s medzinárodnou účasťou pod názvom "Chémia a technológie pre život". V rámci konferencie prebehne rokovanie aj v sekcií: Riadenie procesov podporené informačnými technológiami. Výsledky konferencie sú už dostupné na stránke: www.UkazSvojuChemiu.sk

  Fotky

 • 21.11.2023 Podujatie

  ŠVK - Chémia a technológie pre život

  V stredu 22. novembra 2023 sa na FCHPT STU uskutoční jubilejná 25. celoslovenská študentská vedecká konferencia s medzinárodnou účasťou pod názvom "Chémia a technológie pre život". V rámci konferencie prebehne rokovanie aj v sekcií: Riadenie procesov podporené informačnými technológiami. Podrobný program konferencie nájdete na stránke: www.UkazSvojuChemiu.sk

 • 17.11.2023 IAM v médiách

  IAM v portáli Veda na dosah

  Prečítajte si zaujímavý rozhovor s našim kolegom doc. Ing. Martinom Klaučom, PhD. oceneným za vedu a techniku v kategórii Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov: "Martin Klaučo: Musíme ponúkať riešenia problémov, ktoré prinášajú ďalšie benefity".

Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS