• darkblurbg
  Uchádzači o bakalárske štúdium
  pozrite si aktuálne informácie o akreditovanom bakalárskom študijnom programe

  RIADENIE PROCESOV
 • darkblurbg
  Kybernetika v chemických
  a potravinárskych technológiách


  Spojením inžinierskeho štúdia na STU v Bratislave a VŠCHT v Prahe získaš skúsenosti z dvoch špičkových pracovísk,
  neoceniteľné kontakty s priemyselnou praxou a zamestnávateľmi na Slovensku a v Českej republike.
FrontSeat
Double Degree
 • 3.11.2022 Podujatie

  Kick-off Meeting projektu FrontSeat

  Projekt FrontSeat (Podpora príležitostí k slovenskej excelentnosti v pokročilom riadení pre inteligentný priemysel), ktorý získal podporu v rámci programu Horizon Europe, má za sebou Kick-off Project Meeting. Je to dôležitý míľnik v rámci projektu, v ktorom STU vystupuje ako koordinátor.

 • 2.11.2022 IAM v médiách

  IAM v SPEKTRUM STU

  V najnovšom čísle univerzitného časopisu SPEKTRUM si môžete na str.56-57 prečítať aj článok o 60. výročí založenia nášho Oddelenia informatizácie a riadenia procesov.

  SPEKTRUM: článok

 • 2.11.2022 Novinka

  Čo hovoria absolventi IAM

  Prečítajte si najnovší rozhovor s našou absolventkou Katkou. Katka úspešne absolvovala inžiniersky študijný program Automatizácia a informatizácia v chémii a potravinárstve v roku 2010. Vo svojej práci sa venuje aktuálnej problematike kybernetickej bezpečnosti. Katka nám tento týždeň porozprávala aj o zaujímavom projekte zameranom na talentovaných študentov, ktorý absolventom umožňuje uplatnenie na trhu práce v perspektívnej oblasti.

  Blog: Čo hovoria absolventi IAM č.37

 • 27.10.2022 Podujatie

  Ukáž svoju chémiu

  V stredu 23. novembra 2022 sa na FCHPT STU uskutoční 24. celoslovenská študentská vedecká konferencia s medzinárodnou účasťou pod názvom "Chémia a technológie pre život". Študentská vedecká konferencia je príležitosťou pre študentov bakalárskeho a inžinierskeho štúdia súťažne prezentovať vedecké a odborné práce. Najlepšie práce v jednotlivých sekciách budú odmenené. Na konferencii prebehne v aj nesúťažná prehliadka prác študentov doktorandského štúdia. Viac informácií nájdete na stránke ŠVK.

  Ďakujeme za podporu partnerom sekcie "Riadenie procesov podporené informačnými technológiami": HumusoftHoneywell, Spolchemie, CZ Propag.

  FB-udalosť

 • 20.10.2022 Novinka

  IAM na Advanced Process Modelling Forum 2022 v Londýne

  News

  Ing. Martin Mojto sa v dňoch 18.-19. Októbra 2022 zúčastnil na konferencii Advanced Process Modelling Forum (APMF) 2022 v Londýne. Táto konferencia bola organizovaná vetvou spoločnosti SIEMENS, SIEMENS Process System Engineering (SPSE). Martin úspešne prezentoval poster "Multi-Model Soft-Sensor Design for a Depropanizer Distillation Column", kde zhrnul výsledky svojej práce v spolupráci so spoločnosťou Slovnaft, a.s.

 • 19.10.2022 Odborný seminár

  Mikael Kurula: Explicit model predictive control for PDEs

  V utorok 25. októbra o 14.00 h SELČ sa uskutoční vedecký seminár z cyklu "Research Seminar on Smart Cybernetics". Mikael Kurula z Åbo Akademi University, Turku, Fínsko prednesie prednášku s názvom "Explicit model predictive control for PDEs".

 • 14.10.2022 Odborný seminár

  Modeling and Optimization of Low-Pressure Gas-Carburizing Furnaces

  V utorok 18.10.2022 sa na ÚIAM uskutočnil vedecký seminár na tému: "Modeling and optimization of low-pressure gas-carburizing furnaces". Vedecký seminár bude viesť Fatima Matamoros, doktorand na Reactions and Chemical Engineering Laboratory, National Center for Scientific Research / Université de Lorraine, Nancy, France. Jej školiteľom je Prof. Abderrazak M. Latifi. Vedecký seminár bol organizovaný v rámci projektu FrontSeat, v rámci pravidelne organizovaného semináru "Research Seminar on Smart Cybernetics".

  FB-Fotka      FB-udalosť

 • 6.10.2022 IAM v médiách

  VESNA na portáli VEDA NA DOSAH

  Prečítajte si zaujímavý článok na portáli Veda na dosah, v ktorom je predstavený náš projekt inteligentného ekologického skleníka VESNA, ktorý vyvíjame spolu s našimi študentami:

  Veda na dosah: článok

 • 5.10.2022 Novinka

  Mentoring program pre študentky technického zamerania

  Firma Dell technologies spúšťa druhý ročník unikátneho #STEMAspire mentoring programu pre vysokoškolské študentky so zameraním na vedu, technológie, inžinierstvo či matematiku.

 • 3.10.2022 Podujatie

  IAM na Európskej noci výskumníkov

  Tisíce návštevníkom Európskej noci výskumníkov si mohli vyskúšať praktické ukážky automatizácie a riadenia procesov v našom stánku IAM. Veľmi nás teší vysoký záujem o náš stánok, v ktorom si návštevníci mohli vyskúšať riadenie inteligentného skleníka VESNA cez tablet pomocou cloudovej technológie. Účastníci sa tiež mohli naučiť základné princípy riadenia ovládaním výšky, v ktorej sa vznáša teleso nadnášané prietokom prúdiaceho vzduchu v zariadení FlexyAir.

  FB-Fotka

Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS