• darkblurbg
  Uchádzači o bakalárske štúdium
  pozrite si aktuálne informácie o akreditovanom bakalárskom študijnom programe

  RIADENIE PROCESOV
 • darkblurbg
  Kybernetika v chemických
  a potravinárskych technológiách


  Spojením inžinierskeho štúdia na STU v Bratislave a VŠCHT v Prahe získaš skúsenosti z dvoch špičkových pracovísk,
  neoceniteľné kontakty s priemyselnou praxou a zamestnávateľmi na Slovensku a v Českej republike.
FrontSeat
Double Degree
 • 6.5.2024 Podujatie

  FrontSeat Workshop on MSCA and ERC

  We would like to invite you to an event within the FrontSeat project, which will take place on May 14-16, 2024 in the premises of the STU Rectorate. The event will focus mainly on the Marie Sklodowska-Currie scheme (MSCA). 3 days will be divided into different thematic sessions:
  - May 14 (Tuesday) will be focused on the MSCA "Postdoctoral Fellowships"
  - May 15 (Wednesday) will focus on the MSCA "Doctoral Networks"
  Both of these days will run similarly - a seminar will take place in the morning, also including the story from the field, and a workshop in the afternoon.
  - On May 16 (Thursday), a seminar connected to the ERC will take place. We welcome a professor from UNIPI who will present his experience in the given scheme.
  The colleagues from the University of Pisa will hold the entire event.
  Registration form is available here.

  FB-Event

 • 16.4.2024 Podujatie

  FrontSeat Summer School at the University of Pisa

  We invite the PhD students to the summer school on "Optimization-based Control Systems: Theory & Applications" organized by the Horizon Europe project FrontSeat on September 9-13, 2024 in Pisa, Italy. The 5-day summer school will include lectures by renowned speakers, hands-on practical sessions, and a social program. The event is organized by the University of Pisa. There are no registration fees. The registration form and current information are available on the event page here.

 • 15.4.2024 Novinka

  Voľný prístup k novému článku IAM

  Sme spoluautormi na novom článku v prestížnom medzinárodnom vedeckom časopise Journal of Process Control. Článok prezentuje nový prístup k optimálnemu riadeniu dynamických systémov popísaných parciálnymi diferenciálnymi rovnicami. Príspevok je čiastočným výsledkom spolupráce nášho ústavu s Université Mouloud Mammeri v Tizi-Ouzou v Alžírsku a Lorraine University v Nancy vo Francúzsku.

  Ahmed Maidi – Radoslav Paulen – Jean-Pierre Corriou: Velocity control design of hyperbolic distributed parameter systems using zeroing dynamics and zeroing-gradient dynamics methods

 • 11.4.2024 Podujatie

  Workshop Want-ed

  V dňoch 13.-15.5. 2024 sa v priestoroch UIAM uskutoční tretí ročník podujatia  Workshop on Advanced Technologies in Education (Want-ed). Viac informácií a registrácia tu.

 • 10.4.2024 Novinka

  FrontSeat Newsletter č.3

  Prihláste sa na odber FrontSeat Newsletter a získate prehľad o všetkých zaujímavých aktivitách v rámci projektu Horizon Europe zameraného na zvyšovanie excelentnosti vedeckého výskumu na STU, v spolupráci s univerzitami RUB Bochum v Nemecku a University of Pisa v Taliansku. Tretie číslo je už online, tak si ho nenechajte ujsť a zaregistrujte sa tu.

 • 18.3.2024 Novinka

  Voľný prístup k novému článku IAM

  Sme spoluautormi nového vedeckého článku v prestížnom medzinárodnom vedeckom časopise Control Engineering Practice:

  Afaq Ahmad, Radoslav Paulen, Richard Valo, Miroslav Fikar, Sebastian Engell: Iterative real-time optimization of a membrane pilot plant

 • 13.3.2024 Podujatie

  Technical Computing Camp 2024

  Pozývame Vás na akci Technical Computing Camp, která se bude konat v Brně ve dnech 5.-6.9.2024. V rámci akce proběhne soutěž o nejlepší uživatelský projekt vypracovaný s použitím nástrojů MATLAB nebo COMSOL Multiphysics. Další informace o této akci naleznete zde.

 • 11.3.2024 Novinka

  Podujatie: STOČ 2024 na Fakulte aplikovanej informatiky UTB v Zlíne

  STOČ 2024 - Studentská tvůrčí a odborná činnost se uskuteční ve čtvrtek 25. 4. 2024 v prostorách budovy Fakulty aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

 • 4.3.2024 Podujatie

  Academia Meets Industry #3

  Prečítajte si náš nový blog o 3. stretnutí platformy na spoluprácu s priemyslom "Academia Meets Industry", ktoré sa v rámci projektu FrontSeat uskutočnilo v piatok (1.3.2024) na MTF STU: blog.


 • 16.2.2024 Podujatie

  Doc. Radoslav Paulen ako mentor na zimnej škole

  V rámci zimnej školy: "Modelling, Estimation, and Control using Set-Based Methods: Theory and Applications", ktorá sa konala vo štvrtok 15. februára viedol doc. Radoslav Paulen z ÚIAM kurz na tému: "Exact and Approximate Set-based Parameter Estimation for Nonlinear Systems". Toto podujatie v Lille Centrale  zorganizovali Dr. Sara Ifqir (Centrale Lille, France), prof. Andreas Rauh (Carl von Ossietzky Universität Oldenburg, Germany) a Dr. Simon Rohou (ENSTA Bretagne, France). Podrobné informácie sú na stránke: https://centralelille.fr/winter-school-2024 .

Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS