Dokážeme stroju povedať, aby pracoval bezpečnejšie a výkonnejšie? A čo tak, aby jeho celková činnosť bola udržateľnejšia? Platí to len pre “ťažké” technické odbory alebo vieme tieto vedomosti posunúť i do oblasti napríklad chémie? I takéto otázky sú predmetom výskumu Radoslava Paulena, ktorý nám o tom, aká bola jeho (prevažne zahraničná) cesta k výskumu inšpiráciou povie vo svojej prednáške “Môj zahraničný výskum alebo cesta tam a späť”.

Radoslav v súčasnosti pôsobí na svojej alma mater, STU - Slovenská technická univerzita v Bratislave kde pôvodne vyštudoval inžiniersky odbor. Výskumný duch ho zaviedol na Université de Lorraine vo Francúzsku  ale i na Imperial College London vo Veľkej Británii či na TU Dortmund v Nemecku. Svoju vášeň pre výskum naďalej rozvíja i v rámci spoluprác so zahraničnými inštitúciami či sekciou “industry”/priemysel.
Na cestu naprieč európskymi univerzitami a výskumom sa môžete vydať spolu s nami 20. decembra na našej konferencii Žijem vedu naživo. Registrujte sa priamo tu: https://buff.ly/3Mno8t4

Táto prednáška sa realizuje v rámci riešenia projektu FrontSeat - European Union’s Horizon no.101079342 (Fostering Opportunities Towards Slovak Excellence in Advanced Control for Smart Industries).


Zodpovednosť za obsah: doc. Ing. Juraj Oravec, PhD.
Posledná aktualizácia: 29.11.2022 13:50
Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS