Pozrite si viedeo a fotky ako na ÚIAM vyzeral Týždeň otvorených dveri 2016.

V rámci prvého dňa podujatia sme na ÚIAM privítali žiakov stredných škôl, ktorí mohli napríklad vidieť to, ako pracuje rektifikačná kolóna, membránový proces, riadenie loptičky na ploche a tiež ako sa riadi skupina robotov sledujúcich predpísanú dráhu. Okrem toho si mohli tiež vyskúšať, ako sa riadi kvadrokoptéra. Všetky fotografie z prvého dňa si môžete pozrieť na našej stránke na facebooku.

 

Počas druhého dňa Týždňa otvorených dverí FCHPT sme na ÚIAM privítali ďalších žiakov stredných škôl, ktorí videli ako prebieha riadenie rektifikačnej kolóny, zásobníkov kvapaliny, alebo kvadrokoptéry. Okrem toho si mohli vyskúšať, ako sa nastavuje riadenie magnetickej levitácie alebo loptičky na pohyblivej ploche. Fotografie z druhého dňa si môžete pozrieť na našej stránke na facebooku.

 

 

V posledný deň Týždňa otvorených dverí FCHPT nám na ÚIAM pomáhali aj naši študenti, ktorí žiakom stredných škôl predstavili svoje semestrálne projekty. Vďaka tomu mohli žiaci vidieť, ako sa dá vytvoriť a naprogramovať vlastné CNC zariadenie a mohli si tiež vyskúšať, ako možno pomocou počítača rozoznávať gestá rúk. Okrem toho videli aj riadenie rektifikačnej kolóny, magnetickej levitácie a loptičky na pohyblivej ploche. Fotografie z posledného dňa si môžete pozrieť na našej stránke na facebooku.

 

Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS