2018/2019 (Winter)

Monday
Time Course title Type Room Group Class Lecturer
08:00 ‐ 09:00 Object Oriented Programing
L NB 222 422 4 M. Gall
09:00 ‐ 11:00 Fundamentals of Fuzzy Systems
L NB 252 522 5 Z. Takáč
09:00 ‐ 11:00 Fundamentals of Fuzzy Systems
L NB 252 522 Z. Takáč
09:00 ‐ 11:00 Mathematics I
EX NB 260 142 1 A. Maťašovský
09:00 ‐ 11:00 Mathematics I
EX NB 274 133 1 V. Baláž
09:00 ‐ 12:00 Object Oriented Programing
LE NB 222 422 4 M. Gall
10:00 ‐ 12:00 Fundamentals of Mathematics I
L NB 13 001, 002, 003, 004 N. Krivoňáková
11:00 ‐ 12:00 Fundamentals of Fuzzy Systems
LE NB 252 522 5 Z. Takáč
11:00 ‐ 12:00 Fundamentals of Fuzzy Systems
LE NB 252 522 Z. Takáč
11:00 ‐ 13:00 Mathematics I
L NB 12 101, 102, 103, 141, 142, 191 1 Ľ. Horanská
11:00 ‐ 13:00 Mathematics I
EX NB 259 154 1 A. Maťašovský
11:00 ‐ 13:00 Mathematics I
EX NB 274 151 1 P. Viceník
12:00 ‐ 14:00 Mathematics I
L NB 14 131, 132, 133 1 S. Pavlíková
13:00 ‐ 15:00 Automatic Control Theory I
L NB 641 422 4 M. Fikar
13:00 ‐ 15:00 Project Software Systems
EX NB 693 522 5 J. Oravec
14:00 ‐ 16:00 Mathematics I
L NB 12 151, 152, 153, 154, 155 1 M. Jasem
14:00 ‐ 16:00 Seminar of Mathematics
EX NB 251 133 1 V. Baláž
14:00 ‐ 16:00 Mathematics I
EX NB 260 131 1 M. Nehéz
14:00 ‐ 16:00 Seminar of Mathematics
EX NB 261 103 1 S. Pavlíková
14:00 ‐ 16:00 Seminar of Mathematics
EX NB 274 101 1 P. Viceník
14:00 ‐ 16:00 Mathematics I
EX NB 606 191 1 M. Gall
15:00 ‐ 16:00 Programming of Web Applications
L NB 638 422 4 Ľ. Čirka
15:00 ‐ 17:00 Fundamentals of Mathematics I
EX NB 259 004 A. Maťašovský
16:00 ‐ 18:00 Programming of Web Applications
LE NB 638 422 4 Ľ. Čirka
 
Tuesday
Time Course title Type Room Group Class Lecturer
07:00 ‐ 09:00 Information Technology I
LE NB 252 436, 491, 536 4 Ľ. Čirka
08:00 ‐ 10:00 Information Engineering and Systems II
L NB 641 522 5 M. Kvasnica
08:00 ‐ 11:00 Automatic Control Theory I
LE NB 638 422 4 P. Valiauga
10:00 ‐ 12:00 Mathematics I
EX NB 256 132 1 Š. Boor
10:00 ‐ 12:00 Mathematics I
EX NB 259 101 1 P. Viceník
10:00 ‐ 12:00 Fundamentals of Mathematics I
EX NB 275 002 T. Visnyai
10:00 ‐ 12:00 Optimisation of Processes and Plants
L NB 641 522 5 M. Kvasnica
10:00 ‐ 12:00 Semestral Project II
LE NB 693 CCA 3 Ľ. Čirka
11:00 ‐ 12:00 Applied Statistics
L NB 252 555 N. Krivoňáková
11:00 ‐ 13:00 Modelling in Process Industry
LE NB 247 422 4 A. Vasičkaninová
12:00 ‐ 13:00 Applied Statistics
LE NB 252 555 N. Krivoňáková
12:00 ‐ 14:00 Mathematics I
EX NB 260 102 1 Š. Boor
13:00 ‐ 15:00 Mathematics I
EX NB 251 152 1 T. Visnyai
13:00 ‐ 15:00 Seminar of Mathematics
EX NB 257 153 1 M. Nehéz
13:00 ‐ 15:00 Seminar of Mathematics
EX NB 257 153 1 M. Nehéz
13:00 ‐ 15:00 Mathematics I
EX NB 259 141 1 M. Jasem
13:00 ‐ 15:00 Mathematics I
EX NB 274 155 1 P. Viceník
13:00 ‐ 15:00 Mathematics I
EX NB 606 191 1 M. Gall
14:00 ‐ 16:00 Fundamentals of Matlab
LE NB 247 e-rozvrh 2 Ľ. Čirka
14:00 ‐ 17:00 Process Control Project
LE NB 638 522 5 M. Kalúz
15:00 ‐ 17:00 Seminar of Mathematics
EX NB 260 155 1 M. Nehéz
15:00 ‐ 17:00 Seminar of Mathematics
EX NB 606 191 1 M. Gall
17:00 ‐ 19:00 Seminar of Mathematics
EX NB 260 102 1 M. Nehéz
 
Wednesday
Time Course title Type Room Group Class Lecturer
08:00 ‐ 09:00 Introduction to XML Technologies
L NB 638 391 3 M. Kvasnica
08:00 ‐ 10:00 Fundamentals of Mathematics I
EX NB 257 003 Ľ. Horanská
08:00 ‐ 10:00 Modelling in Process Industry
L NB 641 422 4 M. Bakošová
09:00 ‐ 10:00 Introduction to XML Technologies
LE NB 638 391 3 P. Valiauga
09:00 ‐ 11:00 Mathematics I
EX NB 247 132 1 Š. Boor
09:00 ‐ 11:00 Mathematics I
EX NB 259 103 1 M. Gall
10:00 ‐ 11:00 Statistic and Optimization Methods
L NB 252 537 Z. Takáč
10:00 ‐ 12:00 Mathematics I
L NB 14 151, 152, 153, 154, 155 1 M. Jasem
10:00 ‐ 12:00 Optimisation of Processes and Plants
LE NB 638 522 5 M. Klaučo
10:00 ‐ 12:00 Technical Means of Automation
L NB 641 422 4 M. Kalúz
11:00 ‐ 13:00 Mathematics I
L NB 12 101, 102, 103, 141, 142, 191 1 Ľ. Horanská
11:00 ‐ 13:00 Mathematics I
L NB 15 131, 132, 133 1 S. Pavlíková
11:00 ‐ 13:00 Statistic and Optimization Methods
LE NB 252 537 5 Z. Takáč
12:00 ‐ 14:00 Linux -- Basic Automation
LE NB 693 291 2 Ľ. Čirka
13:00 ‐ 15:00 Design of Information and Control Systems
L NB 641 391 3 M. Kalúz
14:00 ‐ 16:00 Fundamentals of Matlab
LE NB 247 e-rozvrh 2 Ľ. Čirka
14:00 ‐ 16:00 Mathematics I
EX NB 256 141 1 M. Jasem
14:00 ‐ 16:00 Mathematics I
EX NB 261 131 1 M. Nehéz
14:00 ‐ 16:00 Mathematics I
EX NB 606 153 1 T. Visnyai
14:00 ‐ 16:00 Information Engineering and Systems II
LE NB 638 522 5 P. Valiauga
16:00 ‐ 18:00 Fundamentals of Matlab
LE NB 247 191 1 J. Oravec
16:00 ‐ 18:00 Fundamentals of Mathematics I
EX NB 257 002 T. Visnyai
 
Thursday
Time Course title Type Room Group Class Lecturer
08:00 ‐ 10:00 Mathematics I
EX NB 274 142 1 A. Maťašovský
08:00 ‐ 10:00 Optimization
L NB 638 391 3 M. Kvasnica
08:00 ‐ 10:00 Automatic Control Theory III
L NB 641 522 5 M. Fikar
08:00 ‐ 11:00 Modelling
LE NB 247 291 2 A. Vasičkaninová
09:00 ‐ 11:00 Technical Means of Automation
LE NB 639 422 4 M. Kalúz
10:00 ‐ 12:00 Seminar of Mathematics
EX NB 261 154 1 M. Nehéz
10:00 ‐ 12:00 Fundamentals of Mathematics I
EX NB 275 004 A. Maťašovský
10:00 ‐ 12:00 Seminar of Mathematics
EX NB 606 141 1 Š. Boor
10:00 ‐ 12:00 Creation of Scientific Documents
EX NB 641 522 5 M. Fikar
11:00 ‐ 13:00 Numerical Methods in MATLAB
EX NB 1132 422 4 Ľ. Horanská
11:00 ‐ 13:00 Numerical Mathematics
LE NB 1132 222 2 Ľ. Horanská
12:00 ‐ 14:00 Mathematics I
EX NB 260 155 1 P. Viceník
12:00 ‐ 14:00 Seminar of Mathematics
EX NB 276 142 1 Š. Boor
12:00 ‐ 14:00 Modelling
L NB 693 291 2 A. Mészáros
13:00 ‐ 15:00 Automatic Control Theory III
LE NB 247 522 5 J. Oravec
13:00 ‐ 15:00 Seminar of Mathematics
EX NB 274 132 1 A. Maťašovský
13:00 ‐ 15:00 Mathematics I
EX NB 275 133 1 V. Baláž
13:00 ‐ 15:00 Fundamentals of Mathematics I
EX NB 606 001 N. Krivoňáková
13:00 ‐ 15:00 Optimization
LE NB 638 391 3 M. Klaučo
14:00 ‐ 16:00 Mathematics I
EX NB 259 101 1 P. Viceník
14:00 ‐ 16:00 Mathematics I
EX NB 261 103 1 M. Gall
14:00 ‐ 16:00 Technical Means of Automation
LE NB 639 422 4 M. Kalúz
15:00 ‐ 17:00 Seminar of Mathematics
EX NB 290 131 1 M. Nehéz
15:00 ‐ 17:00 Process Dynamics and Control
L NB 641 422, 436, 536 4, 5 M. Bakošová
15:00 ‐ 17:00 Control of Technological Processes
L NB 641 401 4 M. Bakošová
16:00 ‐ 19:00 Design of Information and Control Systems
LE NB 639 391 3 P. Bakaráč
 
Friday
Time Course title Type Room Group Class Lecturer
08:00 ‐ 10:00 Seminar of Mathematics
EX NB 275 151 1 Š. Boor
08:00 ‐ 10:00 Seminar of Mathematics
EX NB 276 152 1 T. Visnyai
08:00 ‐ 10:00 Fundamentals of Mathematics I
EX NB 606 001 N. Krivoňáková
08:00 ‐ 10:00 Operating Systems
LE NB 638 291 2 R. Paulen
10:00 ‐ 12:00 Statistics
L NB 1132 2 N. Krivoňáková
10:00 ‐ 12:00 Process Dynamics and Control
LE NB 252 422, 436, 536 4, 5 A. Vasičkaninová
10:00 ‐ 12:00 Mathematics I
EX NB 260 154 1 A. Maťašovský
10:00 ‐ 12:00 Mathematics I
EX NB 261 102 1 Š. Boor
10:00 ‐ 12:00 Mathematics I
EX NB 275 151 1 P. Viceník
10:00 ‐ 12:00 Mathematics I
EX NB 276 152 1 T. Visnyai
10:00 ‐ 12:00 Fundamentals of Mathematics I
EX NB 606 003 Ľ. Horanská
10:00 ‐ 12:00 Industrial Control Systems
LE NB 639 436 4 P. Bakaráč
12:00 ‐ 14:00 Statistics
LE NB 1132 2 N. Krivoňáková
12:00 ‐ 14:00 Control of Technological Processes
LE NB 252 401 4 A. Vasičkaninová
12:00 ‐ 14:00 Mathematics I
EX NB 290 153 1 T. Visnyai
Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS