• darkblurbg
  Uchádzači o bakalárske štúdium
  pozrite si aktuálne informácie o akreditovanom bakalárskom študijnom programe

  RIADENIE PROCESOV
 • darkblurbg
  Kybernetika v chemických
  a potravinárskych technológiách


  Spojením inžinierskeho štúdia na STU v Bratislave a VŠCHT v Prahe získaš skúsenosti z dvoch špičkových pracovísk,
  neoceniteľné kontakty s priemyselnou praxou a zamestnávateľmi na Slovensku a v Českej republike.
FrontSeat
Double Degree
 • 26.4.2023 IAM v médiách

  IAM na RTVS

  Pozrite si aktuálnu reportáž RTVS o našom najnovšom prototype ekologického inteligentného skleníka VESNA, v ktorej sa dozviete viac o modernom spôsobe udržateľnej produkcie potravín:

  RTVS

 • 12.4.2023 Pracovná ponuka

  HMH

  Poznáš niekoho, kto si hľadá prácu po ukončení štúdia? Alebo zvažuje zmenu tej aktuálnej? Je technicky zdatný, orientuje sa v oblasti elektrotechniky a má rád dynamiku? Potom pozície Aplikačný inžinier alebo Servisný technik by mohli byť tá správna voľba. Daj nám o sebe vedieť a staň sa naším kolegom.

 • 3.4.2023 Novinka

  FrontSeat - Newsletter

  Prihláste sa na odber FrontSeat-Newsletter a získate prehľad o všetkých zaujímavých aktivitách v rámci projektu zameraného na zvyšovanie excelentnosti vedeckého výskumu na STU, v spolupráci s univerzitami RUB Bochum v Nemecku a University of Pisa v Taliansku. Prvé číslo vyjde už čoskoro, tak si ho nenechajte ujsť a zaregistrujte sa tu.


 • 30.3.2023 Podujatie

  Advanced Materials & Processes and Artificial Intelligence for Sustainability

  Prof. Miroslav Fikar (STU) sa aktívne zúčastnil na workshope “Advanced Materials & Processes and Artificial Intelligence for Sustainability”, ktorý sa konal 22.-23.3.2023 v Regensburgu, Nemecko. Viac sa dočítate v blogu.

 • 27.3.2023 Podujatie

  IAM na University of Pisa

  V dňoch 20.-24.3.2023 sa Rastislav Fáber a Radoslav Paulen zúčastnili výmenného pobytu na fakulte chemického a priemyselného inžinierstva University of Pisa. Výmenný pobyt bol realizovaný v rámci projektu Európskej únie FrontSeat. Viac sa dočítate v blogu.

  FB-Fotka

 • 27.3.2023 Podujatie

  Pedagogická prednáška Radoslava Paulena na University of Pisa

  V piatok, 24.3.2023 predniesol Radoslav Paulen, docent na Ústave informatizácie, automatizácie a matematiky, v rámci svojho pobytu na University of Pisa pedagogickú prednášku pre študentov inžinierskeho štúdia na tému "Introduction to Optimization". Výmenný pobyt je realizovaný v rámci projektu Európskej únie FrontSeat.

  FB-Fotky

 • 21.6.2022 Novinka

  Voľný prístup k novému článku IAM

  Sme spoluautormi nového vedeckého článku v prestížnom medzinárodnom vedeckom časopise Journal of Process Control:

  Raphael Dyrska - Michaela Horváthová - Peter Bakaráč - Martin Mönnigmann - Juraj Oravec: Heat exchanger control using model predictive control with constraint removal

  Tento článok sa zaoberá možnosťami úspor energie na strane riadiaceho systému pomocou efektívnej formulácie optimalizačného problému. V rámci podpory šírenia nových vedeckých publikácií umožňuje vydavateľstvo Elsevier 50-dňový voľný prístup k nášmu článku. Tento výskum je podporený projektom EÚ č. 101079342 (Fostering Opportunities Towards Slovak Excellence in Advanced Control for Smart Industries).

 • 23.3.2023 Podujatie

  Prednáška Radoslava Paulena na University of Pisa

  V stredu, 22.3.2023 predniesol Radoslav Paulen, docent na Ústave informatizácie, automatizácie a matematiky, v rámci svojho pobytu na University of Pisa prednášku na tému "Optimal Control of Batch Membrane Processes". Výmenný pobyt je realizovaný v rámci projektu Európskej únie FrontSeat.

  FB-Fotky

 • 21.3.2023 Podujatie

  Prednáška Rastislava Fábera na University of Pisa

  V pondelok, 20.3.2023 predniesol Rastislav Fáber, študent doktorandského štúdia na Ústave informatizácie, automatizácie a matematiky, v rámci svojho pobytu na University of Pisa prednášku na tému "Machine Learning-Based Classification of Industrial Datasets". Výmenný pobyt je realizovaný v rámci projektu Európskej únie FrontSeat.

  FB-Fotky

 • 9.3.2023 Podujatie

  FrontSeat: Infodeň k Horizon Europe pre zamestnancov STU

  V rámci prebiehajúceho projektu FrontSeat v schéme Twinning organizuje pre zamestnancov STU informačné aktivity, a to v dňoch 15. a 16.3.2023 za účelom zvýšenia účasti STU v programe Horizon Europe. 15.3.2023 v dopoludňajších hodinách prebehnú prednášky národných kontaktných bodov k pracovným programom Widening, MSCA, ERC, Klaster 4 a Klaster 5. Po seminári budú kontaktné body k dispozícii na individuálne konzultácie. Následne na to nadviažu poobedné workshopy organizované University of Pisa k samotnej tvorbe projektovej žiadosti a jej častiam, prechod Funding & Tenders portálom a proces hodnotenia žiadostí. 16.3.2023 prebehnú doobeda 2 praktické workshopy, na ktorých uchádzači dostanú k dispozícii projektovú žiadosť Horizon Europe a ich úlohou bude ohodnotiť túto žiadosť ako hodnotiteľ. Pre účasť na podujatí je nutné vyplniť registračný formulár.

Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS