• darkblurbg
  Uchádzači o bakalárske štúdium
  pozrite si aktuálne informácie o akreditovanom bakalárskom študijnom programe

  RIADENIE PROCESOV
FrontSeat
Process Control
 • 12.9.2022 Podujatie

  Engineering and Technology Pioneers at Bayer

  Bayer once invites Master and PhD students from Europe to our virtual career workshop "Engineering & Technology Pioneers @ Bayer". On three afternoons in November, we will help students gain an insight into our everyday work and career opportunities as well as into technical aspects of our work. The event finishes with information from Human Resources and a talk with a young colleague about applying to and starting to work at Bayer. Students need to apply online, the application deadline is September 30th.

 • 12.9.2022 Podujatie

  Principia Cybernetica 2022

  Pri príležitosti 60. výročia založenia OIRP sme mali tú česť organizovať 45. ročník podujatia Principia Cybernetica 2022. Toto podujatie sa uskutočnilo v dňoch 7.-9.9.2022 v Trenčíne. V rámci tohtoročného podujatia sme mali možnosť absolvovať aj zaujímavú exkurziu v spoločnosti HELLA.

 • 12.9.2022 Podujatie

  IAM na Letnej univerzite stredoškolákov na STU

  V rámci Letnej univerzity stredoškolákov na STU navštívili študenti stredných škôl v piatok 9.9.2022 aj ÚIAM na FCHPT, kde sa dozvedeli viac o automatizácií, informatizácií a riadení procesov v chemickom a potravinárskom priemysle.

  FB-Fotka

 • 9.9.2022 Podujatie

  Výjazdové zasadnutie OIRP

  Výjazdové zasadnutie OIRP sa konalo 5.-7.9.2022 v Trenčíne. Na zasadnutí sme sa venovali aj možnostiam ďalšieho zvýšenia kvality vzdelávania v nadchádzajúcom zimnom semestri.

  FB-Fotka

 • 31.8.2022 Odborný seminár

  Differentiable Programming for Modeling and Control of Energy Systems

  V stredu 31.8.2022 sa na ÚIAM uskutočnil vedecký seminár na tému: "Differentiable Programming for Modeling and Control of Energy Systems". Vedecký seminár viedol náš úspešný absolvent Ing. Ján Drgoňa, PhD., ktorý pôsobí na Pacific Northwest National Laboratory, USA.

  FB-Fotka

 • 30.8.2022 Podujatie

  Obhajoby praxe na IAM

  V utorok 30.8.2022 obhajovali študenti 1. ročníka inžinierskeho štúdia na ÚIAM zaujímavé výsledky letnej praxe. Študenti v rámci svojej praxe pôsobili v spoločnostiach: IBM Slovensko, Slovnaft, TESLA Blue Planet, Yokogawa, Continental, Actemium, Emst a ďalšie.

  FB-Fotka

 • 26.8.2022 Podujatie

  IAM na SSUPP 2022

  V dňoch 25.-26.8.2022 sa na FCHPT STU konal 36. ročník Seminára pre stredoškolských učiteľov prírodovedných predmetov. V rámci semináru mal doc. Ing. Juraj Oravec, PhD. z ÚIAM prednášku k príspevku: Anna Vasičkaninová – Monika Bakošová – Juraj Oravec: Pamäťové média a ich budúcnosť.

  FB-Fotka

 • 29.7.2022 Novinka

  Voľný prístup k novému článku IAM

  Sme autormi nového vedeckého článku v prestížnom medzinárodnom vedeckom časopise Computers & Chemical Engineering:

  Peter Bakaráč - Michaela Horváthová - Lenka Galčíková - Juraj Oravec - Monika Bakošová: Approximated MPC for embedded hardware: Recursive random shooting approach

  Tento článok predstavuje efektívny spôsob riadenia vhodný aj pre priemyselné zariadenia s nízkym výpočtovým výkonom a obmedzeným zdrojom elektrickej energie. V rámci podpory šírenia nových vedeckých publikácií umožňuje vydavateľstvo Elsevier 50-dňový voľný prístup k nášmu článku.

 • 26.7.2022 Podujatie

  IAM na IFAC CAO 2022 v Paríži

  Ing. Martin Klaučo, PhD. a Ing. Karol Kiš z ÚIAM sa zúčastnili na IFAC Workshop on Control Applications of Optimization, ktorý sa konal 18.-22.7.2022 v Centrale Supélec, Paris-Saclay University. Ing. Karol Kiš prezentoval pred medzinárodným vedeckým publikom príspevok:

  Karol Kiš - Peter Bakaráč - Martin Klaučo: Nearly Optimal Tunable MPC Strategies on Embedded Platforms

  Ing. Martin Klaučo, PhD. predsedal sekcii: Optimization-Based Applications.

  FB-Fotky

 • 15.7.2022 Odborný seminár

  Seminár Data-Driven Process Identification

  Dňa 26.7.2022 sa v miestnosti NB641 uskutočnil odborný seminár v spolupráci s prof. Y. Shardtom z TU Ilmenau. V rámci seminára boli 2 prednášky. Účasť na seminári bola otvorená pre každého.

  FB-Fotka

Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS