• darkblurbg
  Uchádzači o bakalárske štúdium
  pozrite si aktuálne informácie o akreditovanom bakalárskom študijnom programe

  RIADENIE PROCESOV
 • darkblurbg
  Kybernetika v chemických
  a potravinárskych technológiách


  Spojením inžinierskeho štúdia na STU v Bratislave a VŠCHT v Prahe získaš skúsenosti z dvoch špičkových pracovísk,
  neoceniteľné kontakty s priemyselnou praxou a zamestnávateľmi na Slovensku a v Českej republike.
FrontSeat
Double Degree
 • 8.12.2023 Podujatie

  IAM v Tréningovom centre v Litvínove

  Študenti inžinierskeho štúdia na IAM absolvovali v rámci predmetu Projekt riadenia procesov v dňoch 18.-20. októbra 2023 školenie v Tréningovom centre v Litvínove, Česko. Školenie sa zameriavalo na riadenie reálnych procesov a bolo vedené skúsenými odborníkmi z praxe. Študenti tak získali ďalšie vedomosti a zručnosti, ktoré im pomôžu pri riešení priemyselných projektov.

  FB-Fotky

 • 8.12.2023 Novinka

  IAM na ENSIC Nancy

  Pán prof. Ing. Miroslav Fikar, DrSc. navštívil univerzitu ENSIC Nancy vo Francúzsku a spolu s kolegami Prof. Abderrazak M. Latifi a Assoc. Prof. Dimitrios Meimaroglou rozvíjali možnosti ďalšej vzájomnej vedeckej spolupráce.

  FB-Fotka

 • 1.12.2023 Podujatie

  FrontSeat na podujatí Horizont Európa – bližšie k vám

  Doc. Radoslav Paulen prezentoval EU projekt FrontSeat na podujatí "Horizont Európa – bližšie k vám", ktoré v dňoch 21.-22. 11. 2023 zorganizovalo Centrum vedecko-technických informácií SR, Národný kontaktný bod pre projekty Horizont Európa.

  FB-Fotky

 • 23.11.2023 Podujatie

  Výsledky ŠVK - Chémia a technológie pre život

  V stredu 22. novembra 2023 sa na FCHPT STU uskutočnila jubilejná 25. celoslovenská študentská vedecká konferencia s medzinárodnou účasťou pod názvom "Chémia a technológie pre život". V rámci konferencie prebehne rokovanie aj v sekcií: Riadenie procesov podporené informačnými technológiami. Výsledky konferencie sú už dostupné na stránke: www.UkazSvojuChemiu.sk

  Fotky

 • 21.11.2023 Podujatie

  ŠVK - Chémia a technológie pre život

  V stredu 22. novembra 2023 sa na FCHPT STU uskutoční jubilejná 25. celoslovenská študentská vedecká konferencia s medzinárodnou účasťou pod názvom "Chémia a technológie pre život". V rámci konferencie prebehne rokovanie aj v sekcií: Riadenie procesov podporené informačnými technológiami. Podrobný program konferencie nájdete na stránke: www.UkazSvojuChemiu.sk

 • 17.11.2023 IAM v médiách

  IAM v portáli Veda na dosah

  Prečítajte si zaujímavý rozhovor s našim kolegom doc. Ing. Martinom Klaučom, PhD. oceneným za vedu a techniku v kategórii Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov: "Martin Klaučo: Musíme ponúkať riešenia problémov, ktoré prinášajú ďalšie benefity".

 • 14.11.2023 Novinka

  Prednáška z priemyslu

  News

  V pondelok 13. novembra sme mali príležitosť privítať nášho absolventa Ing. Michala Mateáša zo spoločnosti  Schaeffler Slovensko, s.r.o. na hosťovskej prednáške v rámci inžinierskeho predmetu "Modelovanie v procesnom priemysle". 

  Téma prednášky, "Mathematical modelling as a cornerstone in the product development", nám odhalila, akým spôsobom modelovanie prispieva k efektívnemu tepelnému manažmentu pohonnej sústavy elektrických vozidiel. Ing. Mateáš nám poskytol  pohľad na technické výzvy a inovácie, s ktorými sa stretávajú v súčasnom priemysle. Bola to príležitosť, ako sa dozvedieť nielen o teoretických aspektoch modelovania, ale aj o jeho praktických aplikáciách v reálnom priemyselnom prostredí.

  Ďakujeme Ing. Mateášovi za zdieľanie svojich skúseností a poznatkov a tešíme sa na ďalšie stretnutie!

 • 14.11.2023 IAM v médiách

  Cena za vedu a techniku

  News

  V rámci Týždňa vedy a techniky boli Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky udelené Ceny za vedu a techniku za rok 2023. V kategórii Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov získal toto ocenenie vedúci Oddelenia informatizácie a riadenia procesov, náš kolega doc. Ing. MSc. Martin Klaučo, PhD.

  Gratulujeme a ďakujeme za šírenie dobrého mena nášho ústavu!

 • 14.11.2023 IAM v médiách

  IAM v študentskom časopise Radikál

  V najnovšom čísle študentského časopisu Radikál si môžete prečítať zaujímavý rozhovor s pánom profesorom Miroslavom Fikarom, riaditeľom ÚIAM, na tému: "Študent je náš partner, nie nevoľník".

  FB-obrázok

 • 23.10.2023 Novinka

  FrontSeat Newsletter č.2

  Prihláste sa na odber FrontSeat Newsletter a získate prehľad o všetkých zaujímavých aktivitách v rámci projektu zameraného na zvyšovanie excelentnosti vedeckého výskumu na STU, v spolupráci s univerzitami RUB Bochum v Nemecku a University of Pisa v Taliansku. Druhé číslo je už online, tak si ho nenechajte ujsť a zaregistrujte sa tu.

Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS