• darkblurbg
  Uchádzači o bakalárske štúdium
  pozrite si aktuálne informácie o akreditovanom bakalárskom študijnom programe

  RIADENIE PROCESOV
 • darkblurbg
  Kybernetika v chemických
  a potravinárskych technológiách


  Spojením inžinierskeho štúdia na STU v Bratislave a VŠCHT v Prahe získaš skúsenosti z dvoch špičkových pracovísk,
  neoceniteľné kontakty s priemyselnou praxou a zamestnávateľmi na Slovensku a v Českej republike.
FrontSeat
Double Degree
 • 14.11.2023 IAM v médiách

  Cena za vedu a techniku

  News

  V rámci Týždňa vedy a techniky boli Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky udelené Ceny za vedu a techniku za rok 2023. V kategórii Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov získal toto ocenenie vedúci Oddelenia informatizácie a riadenia procesov, náš kolega doc. Ing. MSc. Martin Klaučo, PhD.

  Gratulujeme a ďakujeme za šírenie dobrého mena nášho ústavu!

 • 14.11.2023 IAM v médiách

  IAM v študentskom časopise Radikál

  V najnovšom čísle študentského časopisu Radikál si môžete prečítať zaujímavý rozhovor s pánom profesorom Miroslavom Fikarom, riaditeľom ÚIAM, na tému: "Študent je náš partner, nie nevoľník".

  FB-obrázok

 • 23.10.2023 Novinka

  FrontSeat Newsletter č.2

  Prihláste sa na odber FrontSeat Newsletter a získate prehľad o všetkých zaujímavých aktivitách v rámci projektu zameraného na zvyšovanie excelentnosti vedeckého výskumu na STU, v spolupráci s univerzitami RUB Bochum v Nemecku a University of Pisa v Taliansku. Druhé číslo je už online, tak si ho nenechajte ujsť a zaregistrujte sa tu.

 • 18.10.2023 IAM v médiách

  IAM na ESET Science Award

  Vo štvrtok 12. októbra sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie laureátov ESET Science Award, ktorých vybrala medzinárodná odborná komisia spomedzi 15-tich finalistov. Jedným z finalistov v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov bol aj náš kolega doc. Ing. Martin Klaučo, PhD. Prečítajte si reportáž o jeho výskume a pôsobení na našom oddelení a pozrite si krátke video, v ktorom sa vám predstaví: link. Gratulujeme a ďakujeme za dôstojnú reprezentáciu a šírenie dobrého mena!

 • 14.10.2023 Novinka

  Voľný prístup k novému článku na UIAM

  Sme spoluautormi nového vedeckého článku v prestížnom medzinárodnom vedeckom časopise IEEE Access:

  M. Furka - M. Kalúz - M. Fikar - M. Klaučo: Guidelines for Secure Process Control: Harnessing the Power of Homomorphic Encryption and State Feedback Control

  ktorý je voľne dostupný na webovej adrese: ieeexplore.ieee.org

 • 11.10.2023 Novinka

  Cena rektora STU

  Našej kolegyni Ing. Michaele Horváthovej, PhD. bola udelená Cena rektora STU za vynikajúce študijné výsledky počas doktorandského štúdia. Toto ocenenie získali počas slávnostného odovzdávania, ktoré sa uskutočnilo 4. 10. 2023., traja absolventi doktorandského štúdia na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. Gratulujeme a želáme veľa ďalších úspechov!

  FB-Fotka

 • 9.10.2023 Podujatie

  FrontSeat Scientific Seminar at the University of Pisa

  V rámci vedeckého semináru FrontSeat at University of Pisa budú dve zaujímavé prednášky uznávaných vedcov: Prof. Alberto Bemporad a Dr. Mario Eduardo Villanueva. Seminár sa uskutoční 12. októbra od 10:30 do 12:30 v School of Engineering, Aula Magna Pacinotti a dostupný bude aj v online formáte v prostredí MS Teams.

  MS Teams    FB-Oznam

 • 4.10.2023 Pracovná ponuka

  Pracovná ponuka vhodná pre absolventov

  Firma BLUMENBECKER hľadá absolventov/študentov na zaujímavé pracovné pozície: programátor robotov alebo programátor PLC. V prípade záujmu neváhajte poslať svoj životopis. Viac informácií nájdete na stránke BLUMENBECKER.

 • 22.9.2023 IAM v médiách

  IAM na ESET Science Award

  Náš kolega doc. Ing. MSc. Martin Klaučo, PhD. bol vybraný medzi 15 finalistiek a finalistov ocenenia ESET Science Award 2023 v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov. Laureáti ocenenia ESET Science Award sú vyberaní na základe náročného hodnotiaceho procesu, ktorý zohľadňuje celý komplex kritérií, ako sú prínos ich vedecko-výskumnej práce pre spoločnosť, vedecký výkon, merateľné scientometrické dáta, účasť na riešení významných medzinárodných výskumných projektov, či zviditeľňovanie slovenskej vedy a výskumu v zahraničí. Slávnostné vyhlásenie laureátov sa uskutoční 12. októbra o 20.10 a diváci si ho môžu pozrieť v priamom prenose RTVS na Dvojke. Gratulujeme!

  ESET Science Award

 • 11.9.2023 Podujatie

  Výjazdové zasadnutie OIRP

  Tento rok sa výjazdové zasadnutie OIRP konalo 4.-6.9.2023 vo Valticiach, ČR, kde sme spoločne zhodnotili naše doterajšie výsledky vo vede, výskume a v pedagogike. Okrem iných výziev sme sa zaoberali aj možnosťami ďalšieho zvyšovania kvality vzdelávania na IAM v nadchádzajúcom zimnom semestri.

  FB-Fotka

Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS