Stolnotenisový klub Bachova - naše úspechy

2023

Petrov, turnaj jednotlivcov, 25.3.

Skoro presne po roku sa v Petrove konal turnaj jednotlivcov, opäť na pozvánku, v okresanej zostave z našej strany, Dušan a Samko. Na turnaji bolo osem skupín po 7 ľudí, spolu 55 hráčok a hráčov. V dvoch halách, na 7 stoloch to išlo jedna radosť. A my sme mali radosť, veď obaja Bachovčania svoje skupiny vyhrali.

Pred rokom bol najúspešnejší Samko, teraz to bolo naopak. Samko nešťastne vypadol už v prvom kole. Zato Dušan prešiel až do finále impozantne, v celom turnaji stratil iba 3 sety a zaslúžene vyhral.

Podrobné výsledky

Vištuk, 18.2.

Prišiel, videl, zvíťazil. Vo Vištuku sa konal turnaj jednotlivcov iba pre pozvaných. Avšak, nemali dosť hráčov, otvorli registráciu, ktorú stihli zaregistrovať Denys a Jarka. Ani to nestačilo a nakoniec zavolali aj Dušana, ktorý celý turnaj vyhral vo veľkom štýle - ani raz neprehral a stratil iba 3 sety. Jarka nakoniec nemohla prísť a Denys skončil 33-40. Spolu bolo 63 hráčov.

href="https://stolnotenisovyturnaj.eu/vysledky/vysledky-2020-2029/vysledky-2023/18-02-vistuk" title="vysledky">Podrobné výsledky

Veselí nad Moravou, 14.1.

Denys vyhral, Jarka 33-36, spolu 40 hráčov.

href="https://stolnotenisovyturnaj.eu/vysledky/vysledky-2020-2029/vysledky-2023/14-01-veseli-nad-moravou--cr-" title="vysledky">Podrobné výsledky

2022

O pohár starostu obce Moravský Svätý Ján, 29.12.

Zrejme posledný turnaj v tomto roku, prišli sme si zahrať dvaja: Miro a Samko. Samko, duchom mladý, sa zaregistroval v kategórii pod 50 rokov. Aby sme sa nebili navzájom, Miro už tradične nad 50. V oboch kategóriách bolo okolo 30 hráčov a hráčiek, rozdelili sme sa do skupín po 3-4 hráčov a šlo sa na to. Samko mal ťažkú skupinu, skončil tretí a šiel do pavúka útechy, kde skončil v 9-16. Miro mal iba trojčlennú skupinu, takže po dvoch zápasoch bolo hotovo, skončil druhý. Potom v sa pavúku vyštveral až medzi 4 najlepších, tam už ale sily nestačili a skončil štvrtý. Domov sme šli spokojní, dobre sme si zahrali.

Fotky z turnaja

Bratislava, štvorčlenné družstvá, 17.12.

BA Pinčes klub zorganizoval turnaj družstiev v krásnej PP hale na Starej Vajnorskej, zaregistrovalo sa 14 družstiev. My sme prišli v silnej zostave: Dušan, Igor, Miro, Samko, a tak sme pomýšľali na dobrý výsledok. Hralo sa na 8 stoloch a turnaj prebiehal celkom svižne, skončili sme asi za 10 hodín.

Naše pôvodné ciele sa nepodarilo naplniť, turnaj bol kvalitne obsadený a nakoniec sme skončili až na neuspokojivom siedmom mieste. Individuálne skončil Dušan s 10 víťazstvami na 12. mieste, Miro so siedmimi na 24., Igor so šiestimi na 32. najviac sa nedarilo Samkovi, ktorý vyhral iba 4 zápasy a skončil až na 41. mieste.

Fotky z turnaja

Petrov, štvorčlenné družstvá, 26.11.

Do Petrova tentokrát prišlo 11 družstiev, aj keď niektoré nie súťažne, pospájané z viacerých kolektívov. My sme tiež riešili komplikácie so súpiskou, na ktorú sa na poslednú chvíľu dostal Dima. Okrem vzorného šoféra Samka ešte aj Jano a Miro. Ako obvykle, v Petrove je veľmi útulne, teda ak človek nie je práve abstinent. Dobré vínko, pekná obsluha. A ešte aj 7 stolov a nabrúsené rakety. Turnaj prebiehal svižne a aj napriek neskoršiemu začiatku bolo pred 17.00 všetko rozhodnuté. Samko a Miro prehrali 1 zápas a vyhrali svoje skupiny. Jano sa trápil a vyhral 4 zápasy. Dima dostal ťažkú skupinu a tiež uhral 4 zápasy. Nakoniec to na naše prekvapenie stačilo na 3. miesto. Odchod bol náročný, nálada výborná, spev a víno nás vyprevádzali. A tešíme sa niekedy na návrat.

Podrobné výsledky

Fotky z turnaja

17. hornoorešanská betónovačka, 12.11.

Do sedemnástej betónovačky sme pricestovali šiesti: Denys, Dušan, Igor, Jarka, Miro, Samko. Zúčastnilo sa ho 65 hráčov v ôsmich skupinách po ôsmich a štyria postupovali ďalej. Zároveň, 9 žien bolo vo svojej skupine a po jej odohraní sa určilo poradie ženskej časti.

Dušan a Samko vyhrali svoje skupiny, Denys, Igor a Miro skončili tretí. V ženskej časti Jarka vybojovala 4 miesto a tak si (ako jediná z nás) odniesla domov aj trofej. V pavúku sme to ďaleko nedotiahli, Dušan a Jarka skončili hneď v prvom kole a ostatní v druhom. Keďže predpokladaným cieľom bolo aspoň jedno umiestnenie v prvej osmičke, môžeme konštatovať, že tento sa nepodarilo naplniť. Výsledky teda sú 9-16: Denys, Igor, Miro, Samko, 17-32: Dušan, Jarka. V skratke: nič moc.

Podrobné výsledky

Fotky z turnaja

Funstar Topoľčany, 5.11.

Turnaj v krásnej hale Funstar v Topoľčanoch s 11 stolmi a online streamingom podujatia bol tento rok kvalitne obsadený, zúčastnilo sa 63 pingpongu chtivých hráčok a hráčov. Bachovu reprezentovali Denys, Igor, Samko a Jarka.

V silnej konkurencii boli po skupinovej fáze Samko a Igor na prvom mieste, Denys tretí a Jarka siedma. Postupovalo 6 najlepších. Na konci bol najlepší z nasich Igor 5-8, Samko a Denis 9-16.

Podrobné výsledky

16. hornoorešanská betónovačka, 16.10., družstvá

Turnaj v Horných Orešanoch bol opäť organizovaný ako súťaž štvorčlenných družstiev, tentokrát sa ale konal vo Vištuku. Zaregistrovalo sa 12 družstiev, z toho 4 z Bratislavy a aj jedno z Košíc. Cestovali sme v silnej zostave: Dušan, Miro, Jano a Igor.

Turnaj začal už o ôsmej hodine ráno, keďže zápasov bolo veľa. Hralo sa v 4 skupinách na 7 stoloch a celkom svižne, keďže sa skončil o šiestej večer. Hneď na začiatok dostal Dušan ťažkého súpera Miša Klauča, ktorého po tuhom boji zlomil a dobre naladil seba aj zvyšok kolektívu. Bojovali sme statočne a na konci to stačilo na druhé miesto, pričom Dušan ako jediný neprehral ani zápas a bol vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja. Veľmi príjemným prekvapením bol Igor, ktorý zaknihoval 9 výhier, Miro vyhral 8 krát a Jano 5 krát, pričom si veľmi cenil výhru s Marošom Fornerom, ktorého zdolal ako jediný vo svojej skupine. V skupinách to teda bolo: 1. Dušan, 2. Igor, 3. Miro, 8. Jano.

Na ceste naspäť sme rozoberali alternatívy, čo by bolo ak: o jedno víťazstvo viac a sme prví, o dva sety menej a sme tretí, bolo to veľmi vyrovnané. Ale najmä sme sa vracali spokojní: poháre hriali (najmä ten Igorov - prvý).

Fotky z turnaja

Podrobné výsledky

Vištuk, štvorhry, 24.9.

Na otvorenie novej sezóny sme prišli do Vištuku, kde sa konala súťaž vo štvorhrách konaná v mestskom kultúrnom dome. Dorazilo 28 dvojíc, z čoho Bachova bola zastúpená v troch: Miro/Samko, Igor/Denys a v zmiešanej dvojici Jarka s Peťom Ďatkom zo Zohora. Po krátkom rozohraní sa bol turnaj vylosovaný, my štyria chlapi sme spoznali svoju skupinu smrti, do ktorej sa dostalo veľa kvalitných dvojíc. Hralo sa celkovo v 4 skupinách, na tri víťazné sety, pričom do pavúka postupovali všetci okrem poslednej dvojice. Prví dvaja priamo do šestnástky, ostatní s predkolom.

Do pavúka sme tak postúpili všetci. Miro/Samko z 2. miesta, Igor/Denys tesne zo šiesteho a Jarka skončila štvrtá. Ako sa ukázalo, naša skupina bola naozaj ťažká, v prvej osmičke skončili piati z nej. Na koniec to bolo Miro/Samko 5-8. Igor/Denys 9-16, ale s neskoršími víťazmi viedli veľmi tesný zápas. Jarka 9-16, nad ich sily boli veľmi nepríjemní vietnamskí hráči, ktorí prišli bez zaváhania až do finále.

Domov sme prišli až okolo siedmej večer, unavení, ale dobre sme si zahrali. A už sa tešíme o 3 týždne, kedy sa do Vištuku vrátime na turnaj družstiev.

Fotky z turnaja

Podrobné výsledky

15. hornoorešanská betónovačka, 14.5.

Turnaj v Horných Orešanoch bol už opäť raz organizovaný ako súťaž štvorčlenných družstiev. Celkovo bolo 13 družstiev zo Slovenska a Česka. Do turnaja sme šli oklieštenej zostave: Samko, Miro, Jano a Igor. Tradičná opora tímu Dušan uprednostnil spoločnosť svojej manželky (aspoň to tak tvrdil) na víkendovom pobyte v Rakúsku.

Turnaj začal už po ôsmej hodine ráno, tak sme si privstali. Končili sme o ôsmej večer a medzitým odohrali 12 zápasov. Dušanova neprítomnosť sa odrazila, najmä doobeda sme mali v 1. a 2. skupine problémy a prehry sa len tak kopili. Počas obeda sme si ale sadli a prijali rázne rozhodnutia: Samko dve slivovice a Miro vymenil tričko. Zafungovalo a odvtedy sme vyhrávali. Aj keď to doobeda vyzeralo na uterák, nakoniec sme skončili ako piate najlepšie družstvo. Samko uhral 5 výhier, Miro 6, Jano 9 a najmilším prekvapením bol nováčik Igor s 11 výhrami. Zároveň, Jano a Igor svoje skupiny vyhrali.

Na ceste späť sme si sypali popol na hlavy, rozoberali, ktoré 2 zápasy sme mali vyhrať, aby sme mali cenu. Keby bolo keby ... Inak ale bolo vynikajúco, dobre sme si zahrali, partia bola fajn.

Fotky z turnaja

Podrobné výsledky

Petrov, turnaj jednotlivcov, 26.3.

Po pár mesiacoch sme opäť šli do Petrova, tentoraz na turnaj jednotlivcov. DO jedného auta sme sadli štyria, Dušan, Samko, Jano a Miro a stanovili sme úlohy a ciele: všetci sa umiestnia do 32, jeden do 16 a jeden do 8. Na turnaji bolo osem skupín, 6-7 ľudí, spolu 55 hráčok a hráčov. Na 7 stoloch to veselo odsýpalo a okolo druhej poobede bola skupinová fáza ukončená. Miro a Dušan boli prví, Samko druhý a Jano v ťažkej skupine štvrtý.

Jano sa ešte musel prebojovať do hlavného pavúka a keďže bol úspešný, tak sme mohli konštatovať splnenie základného cieľa. Potom to už šlo rýchlo, Miro a Jano vypadli v prvom kole. A keďže sa Samko s Dušanom stretli v treťom kole, mohli sme konštatovať splnenie všetkých naplánovaných cieľov. Samko sa však neuspokojil, po ťažkom boji nielenže porazil Dušana, ale prebojoval sa až medzi prvých štyroch. Tam už žiaľ sily nestačili a skončil so zemiakovou medailou.

Celkovo ale môžeme turnaj hodnotiť pozitívne, naladili sme sa na Betónovačku v Orešanoch o dva týždne. Atmosféra bola priateľská, ľudia boli radi, že sa po Covide opäť vidia, usmievali sa na seba a stískali sa o dušu.

Podrobné výsledky

Fotky z turnaja

2021

Petrov, štvorčlenné družstvá, 20.11.

Do Petrova sa chodí na pozvánku, tú sme aj po nepresvedčivých výkonoch (alebo aj preto) dostali a šli sme si len zahrať, keďže nás trápili zdravotné problémy. Šli sme v zostave: Samko, Dušan, Jano, Miro. Celkovo prišlo deväť družstiev. Bojovali sme až do konca, väčšinou so sebou samými, ale nakoniec sme odohrali všetky zápasy. O to väčšie bolo naše prekvapenie, keď nás nakoniec vyhlásili na treťom mieste.

Podrobné výsledky

Fotky z turnaja

Horné Orešany, 13.11.

Do Horných Orešian prihlásila Jarka a Jano, prišlo 48 hráčok a hráčov. Hralo sa v ôsmich skupinách po 6 hráčov. Jano bol v tej svojej tretí, Jarka dokonca druhá. V pavúku, ktorý mali ženy samostatne, nakoniec skončila na štvrtom mieste. Jano sa dostal až do tretieho kola a to stačilo na 9.-16. miesto.

Podrobné výsledky

Topoľčany, 23.10.

Do Topolčian sa prihlásila Jarka a Samko spomedzi asi 40 neregistrovaných hráčov. Kým Jarka skončila v skupine siedma a v pavúku v prvom kole, Samko bol v skupine piaty a v pavúku skončil v duhom kole, čo stačilo na 9.-16. miesto.

Podrobné výsledky

Vištuk, turnaj štvorčlenných družstiev, 25.9.

Tradičná družstevná betónovačka sa tento rok presunula do Vištuku. Naše mužstvo sa podarilo na poslednú chvíľu nejako pozliepať a šli sme v zostave: Samko, Jano, Denys a Hakinen. Výsledky ani netreba komentovať, skončili sme z 12 mužstiev na deviatom mieste. Howgh.

Podrobné výsledky

Stolnotenisový turnaj Bratislava, 11.9.

BA Pinčes klub zorganizoval turnaj na Starej Vajnorskej, z Bachovej reprezentovala iba Jarka. Medzi ôsmymi ženami nakoniec skončila tesne pod pódiom štvrtá.

Podrobné výsledky

Stolnotenisový turnaj Bolaeráz, 4.9.

Po roku a pól sa opäť rozbehli turnaje a konečne aj tréningy na Bachovej. Turnaj v Bolerázi bol aspoň tri razy preložený, nakonieco sa ho zúčastnil Samko a Jarka.

Štartové pole obsahovalo 43 mužov a 9 žien. Samko skončil v skupine druhý, ale potom musel pre zranenie ukončiť. Jarka skončila až siedma.

Podrobné výsledky

2020

Stolnotenisový turnaj Špačince, 5.1.

Na turnaj v Špačinciach sme prišli po druhý raz, keďže minulý rok sa nám páčilo, nebol to len turnaj, ale celková atmosféra. Prišli sme v zostave Dušan, MiroF a Jarka.

Turnaja sa zúčastnilo 64 hráčok a hráčov, rozdelili sme sa do jednej ženskej a siedmych mužských skupín. Keďže sa hralo iba na 4 stoloch, sľubovalo to dlhý turnaj, a tak sa aj stalo. Základné skupiny skončili až o siedmej večer, potom nasledovala tombola. Dušan skončil v skupine bez zaváhania prvý, Miro druhý a Jarka tretia. Takže sme všetci postúpili do hlavného pavúka. Tam v prvom kole skončila Jarka. Postup do najlepšej osmičky ušiel ostatným dvom, takže sme si oproti predošlému roku pohoršili a skončili Dušan/Miro 9-16, Jarka 17-32 (ale 3. medzi ženami). Domov sme sa vrátili až v nedeľu, keďže finálový zápas skončil pred polnocou.

Fotky z turnaja

2019

12. hornoorešanská betónovačka, 7.12.

Do dvanástej betónovačky sme dostali pozvánky pre štyroch mužov (Dušan, Miro, Jano, Jožo) a jednou ženou (Jarka). Hralo sa v ôsmich skupinách po ôsmich a šiesti postupovali ďalej. Zároveň, ženy boli vo svojej skupine a po jej odohraní sa určilo poradie ženskej časti.

Dušan vyhral svoju skupiny bez straty setu, nie som si istý, či sa vôbec spotil. Miro skončil štvrtý, Jarka piata, Jano na šiestom mieste a Jožo siedmy. Jarka podľahla v prvom predkole pavúka, Miro a Jano si vybojovali výhrou v predkole účasť v hlavnom pavúku, kde na nich už čakali jednotky zo skupín. Jano mal horšiu situáciu, čakal na neho nerozcvičený Dušan. Akšak, Jano zrejme vypil nejaký čarovný nápoj, pretrieskal Dušana (slovami klasika "vyklepal ho ako tepich") a zaslúžene postúpil ďalej. Aj Miro po tuhom boji zlomil Miša Klauča, a tak sme postúpili medzi najlepšiu 16, kde však už (po opäť výbornom výkone) Jano tesne prehral s neskorším víťazom a Miro tiež ukončil svoje účinkovanie. Oproti minulým rokom sme teda neobhájili pozície a skončili: Miro, Jano, 9-16. Dušan 17-32, Jarka 33-48, Jožo 49-56.

Podrobné výsledky

Fotky z turnaja

Petrov, 9.11.

Po dlhšom čase sme opäť zavítali na turnaj, tentokrát do Petrova. Tento turnaj sa organizuje iba pre pozvaných amatérov, nakoniec nás domáci zobrali na milosť a z pôvodnej dvojice Dušan a MiroF ostal hrať iba Dušan, kým Miro sa vďaka kolenám zmenil na podporný tím: šofér, tréner, bútľavá vŕba, fotograf. A, smutne konštatujúc, poobede aj abstinent. Turnaja sa zúčastnilo v 8 skupinách asi 50 hráčov. Dušan hral výborne (vďaka podpornému tímu), skupinu vyhral bez straty setu. V pavúku až na malé straty koncentrácie prešiel tiež bez zaváhania. Celý turnaj vyhral a opäť zdôraznil dominanciu Amatérov z Bachovej. Cenu mu odovzdával sám P. Korbel, s ktorým si potom aj trocha zahral. Tam sa už výsledky nezachovali, pán Korbel je aj napriek veku a množstvu poldecákov stále pán hráč a poľahky si poradil so všetkými vyzývateľmi.

Ako je na Morave dobrým zvykom, dobré jedno a pitie bolo stále v dostatku. Na konci prišla aj kapela, tancovačka a rozprúdila sa pravá dedinská zábava.

Fotky z turnaja

Podrobné výsledky Videoreportáž

Hurbanovo, 13.7.

Pred dvomi rokmi sme zavítali do Hurbanova a Dušan vtedy celý turnaj vyhral. Tentokrát nás zavolali na letné podujatie, v ktorom sa súťažilo v šiestich disciplínach od rybačky, cez lukostreľbu a aj stolný tenis. Prihlásilo sa sa 40 hráčov, súťaž nebola nejako veľmi obmedzená, hrali amatéri a aj registrovaní hráči, tuším od piatej ligy, takže naše ambície boli stráviť príjemný deň a dobre si zahrať. Prišli sme jedným autom, okrem Samka šoféra aj jeho syn Adam, Jarka, Dušan a MiroF. Rozdelili nás do 4 skupín po 10 hráčov. Keďže sa hralo na 4 stoloch, hra v skupinách bola asi do štvrtej poobede.

Dušan svoju skupinu vyhral, Miro skončil druhý, Samko štvrtý. Ostatným sa do pavúka nepodarilo postúpiť a Jarka uvažovala, či sa nemala prihlásiť na lukostreľbu. V pavúku Samko aj Miro skončili proti ligistom hneď v prvom kole, Dušan vydržal o jedno kolo dlhšie, tam už okrem neho v osmičke medzi amatérmi ostal iba Peter Ďatko. Takže z hľadiska poradia sme skončili Dušan 5-8, Samko a Miro 9-16.

Popri pavúku sa rozbehla aj súťaž vo štvorhrách. Jarka s M. Klaučom neprešla prvým kolom, Dušan a Miro postupne zdolali dva páry registrovaných, až prehrali v boji o finále s neskoršími víťazmi. Chuť sme si napravili v boji o tretie miesto, ktoré sme nekompromisne vyhrali.

Domov sme sa vrátili až neskoro večer. Síce unavení a hladní, ale strávili sme príjemný deň s priateľmi. Do Hurbanova sa určite vrátime.

Fotky z turnaja

Memoriál Paľa Jakubca, 8.6.

Už tradičným záverom sezóny je náš turnaj, ktorý organizuje Jano: 6. ročník Memoriálu Paľa Jakubca a 3. Spomienku na Elmíru, na ktorý prišlo 57 hráčov, z toho 16 z Bachovej. Jano sledoval všetky prihláška a staral sa o web, zabezpečil stoly, sieťky a bufet, krívajúci MiroF tabuľky a pavúky, Jožo telocvičňu, kávovar a závoznícke služby, Dušan so Samkom poskytli stoly, ktorých tak bolo 8 - vo veľkej telocvični 6 a v malej 2.

Rozdelili sme sa na 6 mužských skupín po 6-8 hráčov a 2 ženské skupiny po 5 a 6 hráčkach. Hralo sa Janovým systémom na pevné 3 sety, pričom do poradia sa započítal každý vyhraný. Štyri najlepšie ženy po odohraní skupín sa dostali do svojho pavúka a ich celkové poradie bolo: 1. Széllová, 2. Sedláčková, 3. Jerzová.

Prví štyria z každej skupiny postúpili do A pavúka. Ostatní hrali tiež ďalej, o cenu útechy, ktorú nakoniec vyhral E. Klaučo z Bratislavy. V hlavnom pavúku postupne odpadávali kvalitní hráči, až ostali len poslední 4 nezdolateľní. Ku trom z Bachovej sa pripojil víťaz zo Sološnice Kešel. S ním sa v semifinále stretol Boris a vrátil mu poslednú prehru zo Sološnice. V druhej dvojici v podstate dovtedy nespotený Rišo nedal šancu Dušanovi, ktorý mal v nohách ťažký štvrťfinálový zápas, ktorý otočil z 0:2. V boji o tretie miesto potom už nestačil ani Kešelovi. Finálový zápas je už takou našou klasikou, tentokrát sa tešil z víťazstva Boris, ktorý vždy našiel protizbraň na excelentné Rišove topspiny.

Odchádzajúci hráči ďakovali za príjemne prežitý deň. V podstate sa u nás zišla kompletná špička amatérskych hráčov. V závere sezóny ukázala Bachova opäť svoju silu a miesto, ale aj priateľskú atmosféru.

Fotky

Podrobné výsledky

Petrov, 20.5.

Petrovjané nás zobrali na milosť a po prvý raz pozvali na svoj turnaj družstiev. Bola tam podmienka, že nepôjde Boris, ktorého sa boja. Borisovi ale takýto formát nevyhovuje, takže sme sa tešili, že zopakujeme zostavu z úspešného vystúpenia z Orešian, kde sme skončili tesne druhí. MiroF však v pondelok hral ako o dušu na turnaji STU a dva dni pred turnajom oznámil vedúcemu družstva Dušanovi, že mu kolená vystavili stopku. V zložitej situácii pomohol Denis, a tak sme šli v zostave Denis, Dušan, Jano, Samko.

Dušan dostal asi najľahšiu skupinu a všetky svoje zápasy vyhral. Aj Samko, ktorý sa oddýchnutý vrátil z dovolenky, vytiahol maximálny výkon, prehral len jeden zápas z 12 a v neoficiálnom poradí skončil tretí. Jano mal vylosovanú veľmi ťažkú skupinu a získal 5 víťazstiev. Denis hral vynikajúco, vyhral 6 zápasov a viaceré prehral iba tesne. Na koniec nám to stačilo na druhé miesto, pričom o prvenstve Špačiniec rozhodol pri rovnakom počte víťazstiev len väčší počet vyhraných setov.

Celkovo sme to hodnotili ako vydarený výlet, moravská pohostinnosť bola tradične na vysokej úrovni a šofér Samko nás bezpečne doviezol unavených domov.

Podrobné výsledky

Malacky, 27.4.

Malackí spartani zorganizovali tretí turnaj O pohár primátora mesta, v ktorom opäť spojili amatérskych hráčov a registrovaných z najnižších dvoch líg. Prišli sme v silnej zostave: Boris, RišoM, RišoS, Dušan, MiroF a Jarka. Bojovalo sa v 8 skupinách po 6-7 hráčov.

Svoje skupiny vyhrali Boris a obaja Rišovci. Dušan mal vo svojej skupine dvoch hráčov z prvej štvorky a najmä prehru s Radom niesol ťažko. Miro skončil v skupine 4. a Jarka 6. Keďže do pavúka postupovalo 6 najlepších, do pavúka sme sa zapojili všetci. Najlepšie sa darilo Borisovi, ktorý prehral iba s víťazom a skončil tretí a zároveň ako najlepší z amatérskych hráčov. RišoM s ním prehral pri postupe medzi najlepších štyroch a skončil na 5.-8. mieste. RišoS bojoval ako lev a rovnako ako Dušan skončili na 9.-16. mieste. Miro s Jarkou ostali v poli porazených, ale Jarka získala delené tretie miesto medzi ženami.

Fotky z turnaja, Výsledky

Mariánka, 21.04.

Na veľkonočnú nedeľu sa konal turnaj v Mariánke a zúčastnilo sa ho o čosi viac ako 20 hráčok a hráčov - jednalo sa o malú dedinskú udalosť. O to väčšie bolo zrejme prekvapenie, keď sme tam došli v hviezdnej zostave: Boris, Dušan, Samko, Jarka. Výsledok bol tak jasný, 1. Boris, 2. Dušan, 3. Samko.

11. hornoorešanská betónovačka, 13.04.

Turnaj v Horných Orešanoch bol už štvrtý raz organizovaný ako súťaž štvorčlenných družstiev. Celkovo bolo 13 družstiev zo Slovenska a Česka. Do turnaja sme šli ako trojnásobní (a zatiaľ teda jediní) víťazi v zostave: Dušan, Jano, MiroF a Samko.

Hralo sa od rána od deviatej až do večera ôsmej, takže uchovať plnú výkonnosť bolo ťažké. Najlepšie odolával Dušan, ktorý v celom priebehu stratil iba dva sety. Miro zakopol 2 a Samko 3 razy. Najhoršie dopadol Jano, ktorý vyhral iba 4 zápasy. Takže nám bolo jasné, že o obhajobe nemôžeme veľmi pomýšľať. Nakoniec sme na naše prekvapenie skončili iba o dva zápasy za Špačincami a o skóre pred Petrovanmi na celkovom druhom mieste. Na ceste späť sme tak mali zmiešané pocity, prvenstvo nebolo až tak veľmi vzdialené. Na druhej strane bola celá amatérska komunita spokojná, po Sološnici sme aj tu nevyhrali, a tak sme dostali pozvanie na turnaj do Petrova, na ktorý nás doteraz nechceli zobrať.

Vo svojich skupinách skončil Dušan prvý, Miro a Samko druhí a Jano deviaty.

Fotky z turnaja

Podrobné výsledky

Turnaj v Sološnici, 30.3.

Aj keď sa hráči zo Sološnice už viackrát zúčastnili na turnajoch amatérov, až teraz sa odhodlali a vynikajúco zorganizovali turnaj v krásnej hale s 8 stolmi. Jediným problémom organizácie sa ukázal byť slnečný deň, pretože sa jedna strana stola leskla a hralo sa na nej tak trocha naslepo. Na turnaj sme prišli traja v silnej zostave: Boris, Dušan, MiroF. Hralo sa v 8 skupinách, z ktorých jedna bola ženská, spolu 55 hráčok a hráčov.

Do hlavného pavúka sme postúpili všetci, Miro a Dušan z 1. miesta, Boris ako druhý. V postupe do finále skolil Boris Dušana aby sa sám musel skloniť po tuhom boji pred domácim hráčom. Dušan až na semifinálovú prehru nenašiel súpera a skončil tretí. MiroF sa zastavil skôr a skončil 9-16.

Fotky z turnaja, podrobné výsledky.

Turnaj v Šintave, 23.2.

Už tretí raz sme sa vybrali na turnaj o pohár starostky Šintavy, ktorý bol určený pre neregistrovaných a hráčov 8. ligy. Turnaj bol obsadený kvalitnými hráčmi na maximum, hralo sa v dvoch halách a tuším 13 skupinách po šiestich. Prišli sme dvomi autami: Boris, Dušan, Jano, MiroF, Samko, Stando. Prví traja postupovali do hlavného pavúka, ostatní o cenu útechy.

Do hlavného pavúka nepostúpil iba Stando. Ostatní tuho bojovali a najviac Dušan a Boris, ktorí ukázali extra triedu. Dušan sa musel skloniť iba raz v semifinále pred Borisom, ktorý celý turnaj vyhral. Celkovo sme skončili: 1. Boris, 3. Dušan, 9-16. Miro, 17-32. Samko, 33-39. Jano. Amatéri z Bachovej tak opäť raz ukázali svoju silu a najvyššie postavenie v rámci amatérskych klubov.

Fotky z turnaja, podrobné výsledky.

Stolnotenisový turnaj Špačince, 5.1.

Turnaj v Špačinciach sa konal v krásnom novom kultúrnom dome a bolo to veru kultúrne podujatie so všetkým, čo k tomu patrí - bohatá divácka kulisa, program s tombolou, a to až do tmavej noci (odchádzali sme o pol jedenástej). A popri tom aj zápasy v stolnom tenise. Prišli sme v zostave Dušan, MiroF a Jarka. Takže nám chýbala duchovná podpora od Borisa, na ktorého sa dalo obvykle spoľahnúť, že vyhrá, či sa vyhovoriť v prípade prehry. (Boris šiel do Šintavy na turnaj so zmiešanou účasťou registrovaných a amatérov, kde skončil druhý!)

Turnaja sa zúčastnilo asi 60 hráčok a hráčov, rozdelili sme sa do jednej ženskej a siedmych mužských skupín. Dušan sa v tej svojej ani veľmi nespotil a s prehľadom ju vyhral. Miro sa dostal do skupiny smrti (zo 4 finalistov turnaja z nej boli traja) a po tuhom boji skončil tretí. V ženskej časti je Borisovým ekvivalentom Janka Széllová, ktorá neohrozene kraľuje na turnajoch, Jarka skončila tretia. V pavúku sme dôstojne reprezentovali, až kým prišlo do tuhého - postupu medzi najlepšiu štvorku, kde sme sa porúčali a ďalej sa venovali už iba reprezentačným spoločenským aktivitám (Miro až tak veľmi nie, keďže šoféroval). Takže našim najlepším výsledkom je 5.-8. miesto, utuženie priateľstiev a pozvánka na ďalší ročník. Výsledok je to zmiešaný, najmä v Dušanovom prípade sa čakalo viac.

Fotky z turnaja

2018

Silvestrovský turnaj v Stupave, 30.12.

Rišovci sa zúčastnili turnaja vo štvorhrách v Stupave. Prišli, videli, zvíťazili.

O pohár starostu obce Moravský Svätý Ján, 29.12.

V tomto turnaji sa zúčastňujeme už tradične, prišli sme v zostave: Boris, Dušan a MiroF. Doobeda bol turnaj neregistrovaných, rozdelili sme sa na dve skupiny: Boris a duchom mladý Dušan medzi mladíkov, MiroF k malátnym starčekom. Hralo sa v 3-4 členných skupinách, ktoré sme až na Dušana vyhrali. Dušan si to celé skomplikoval, po tuhom boji prehral v skupine s Petrom Ďatkom, takže sa potom stretol s Borisom už v semifinále. Takže poradie bolo 1. Boris, 3. Dušan. U seniorov Miro prehral tiež v semifinále s víťazom a skončil tretí. Takže sme všetci šli domov s pohármi a igelitkami plnými reklamných predmetov. Boris až večer, ešte to skúšal medzi registrovanými, ale tam nemal šťastie na rozlosovanie a zastavil sa v 16tke.

Fotky z turnaja

Štefanský turnaj, Pezinok, 26.12.

Už 13. ročníka turnaja sa zúčastnilo okolo 80 športuchtivých jedincov, ktorí sa rozdelili do štyroch kategórií: registrovaní, neregistrovaní, dorastenci a deti. My sme boli v kategórii amatérov a prišli sme v zostave: Boris, Dušan, MiroF, RichardS a Štefan. Z trojčlenných skupín sme všetci postúpili ako víťazi. Teda, okrem Riša, ktorý svoju pozornosť upriamil na B-finále, a tak oba svoje zápasy prehral. Štefan skončil po tuhom boji v prvom kole pavúka na skúsenom Martinovi Halajovi. Vo vrchole A pavúka zarezal Boris Dušana v ceste do finále a na rovnakom mieste skončil aj Miro v druhej vetve. Takže celkovo sme dopadli vynikajúco a traja sme stáli na bedni: Boris (1), Dušan, Miro (3). V B pavúku už vo finále RišoS nestačil so silami, takže skončil druhý.

Fotky z turnaja

Vianočný turnaj, Riazanská, 15.12.

Toto bol lokálny turnaj neregistrovaných, zúčastnilo sa ho cca 25 hráčov a hráčok. Prišli sme v zostave: Jano, Jarka a Miro.

Hralo sa v štyroch skupinách na štyroch stoloch. Jano si po skúsenostiach z minulých rokov doniesol aj vlastnú sieťku, ale ani to nepomohlo. Do pavúka, kam postupovali najlepší dvaja zo stola, sa dostal iba Miro, ktorý napokon skončil tretí.

V ženskej súťaži bola silná konkurencia a Jarka sa do najlepšej trojice nezmestila.

Fotky z turnaja

10. hornoorešanská betónovačka, 8.12.

Desiata betónovačka preniesla systém pozvánok, kam sme za zmestili s piatimi mužmi (Boris, Dušan, Miro, Jano, Samko) a jednou ženou (Jarka). Hralo sa v ôsmich skupinách po ôsmich a šiesti postupovali ďalej. Zároveň, ženy boli v prvej skupine a po jej odohraní sa určilo poradie ženskej časti.

Svoje skupiny vyhral Boris a Dušan. Miro, Jano a Samko skončili na druhej pozícii. V pavúku Boris oddychoval až do finále, Dušan mal cestu tŕnistejšiu a často stál nad priepasťou vyradenia. Zabojoval ale a tiež došiel až do finále. Jano a Samko postúpili do najlepších 16, Miro do osmičky. Finále bolo opäť jasnou záležitosťou Borisa, ktorý v celom turnaji nestratil ani set. Celkové poradie teda pripomínalo otvorené majstrovstvá Bachovej: 1. Boris, 2. Dušan, 5-8. Miro, 9-16. Jano a Samko. Medzi ženami vyhrala Jarka opäť tretie miesto.

Podrobné výsledky

Fotky z turnaja

Malacky, 24.11.

Malackí spartani zorganizovali už druhý turnaj v tomto roku, opäť spojili amatérskych hráčov a registrovaných z najnižších dvoch líg. Prišli sme v zostave Boris, Rišo, Dušan, MiroF, Samko a Jarka. Propozície turnaja sa menili na poslednú chvíľu a miesto 16 skupín po 4 sa nakoniec hralo v ôsmich skupinách (7-8 hráčov, 4 postupujúci).

V skupinách Boris svoju vyhral, Samko bol iba o skóre na 2. mieste, Dušan a Rišo tretí a Miro štvrtý. Jarke ušiel na 5. mieste postup iba o fúz. V pavúku skončili nedobrovoľne v prvom kole Samo a Miro a dobrovoľne Dušan, ktorý musel ísť preč. Rišo napriek sľubnému náskoku nakoniec o miesto v poslednej štvorici prišiel. Borisa vo finále zastavil až celkový víťaz, ale skôr to bola jeho raketa, plný nos, či slabšia forma. Takže nakoniec 2. Boris, 5-8. RišoM, 17-32. Dušan, Samko, MiroF.

Jarka ako jediná žena v turnaji získala cenu automaticky.

Opäť sa potvrdilo, že Bachova je silný amatérsky tím, ktorého sa boja aj registrovaní hráči.

Fotky z turnaja

Čiastkové výsledky

Memoriál Paľa Jakubca, 16.6.

Na záver sezóny zorganizoval Jano už 5. ročník Memoriálu Paľa Jakubca a 2. Spomienku na Elmíru, na ktorý prišlo 57 hráčov, z toho 18 z Bachovej. Jano zabezpečil stoly, sieťky a bufet, MiroF tabuľky, pavúky a mini lístky na obed, Jožo telocvičňu, kávovar a závoznícke služby.

Rozdelili sme sa na 7 mužských skupín po 6-7 hráčov a 2 ženské skupiny po 5 hráčkach. Hralo sa Janovým systémom na pevné 3 sety, pričom do poradia sa započítal každý vyhraný. Dve najlepšie ženy po odohraní skupín sa dostali do svojho pavúka a ich celkové poradie bolo: 1. Jurčeková J, 2. Sedláčková, 3. Ralbovská.

Prví štyria z mužských skupín a 4 najlepšie ženy postúpili do A pavúka. Ostatní hrali tiež ďalej, o cenu útechy, ktorú nakoniec vyhral J. Pittner z Bratislavy. V hlavnom pavúku sa aktivizoval dovtedy spiaci Rišo a zrušil každého, kto mu prišiel do cesty. Najprv svojho otca, potom po veľkom boji v štvrťfinále Borisa a v semifinále Dušana. Takže nakoniec sme získali 1. miesto (Rišo) a tiež 3. miesto (Dušan). Celkovo prebehol turnaj v príjemnej atmosfére. Guláš nemal chybu, organizácia bola bez zádrheľov, a tak sme sa večer rozchádzali po záverečnom hodnotení v krčme spokojní. Bachova ostáva silným stolnotenisovým centrom v amatérskom prostredí s dobrou a priateľskou atmosférou.

Fotky

Podrobné výsledky

9. hornoorešanská betónovačka, 15.04.

Turnaj v Horných Orešanoch bol už tretí raz organizovaný ako súťaž štvorčlenných družstiev. Celkovo bolo 13 družstiev zo Slovenska a Česka. Do turnaja sme šli ako dvojnásobní víťazi, aj keď v procese formovania družstva boli problémy: Dušan po operácii, Miro ako nehrajúci kapitán. Nakoniec sa ho podarilo celkom zdatne zložiť: Dušan, Jano, Jaro a Stando. Takže nakoniec z minuloročného tímu ostal Dušan a Jano a tak trocha aj Stando, ktorý ale pred rokom pomáhal Orešancom.

Jano si doniesol blbú náladu a nechcel ju prekonať, takže v prvých kolách bol Dušan čoraz umrzenejší, keďže to Janovi nešlo a prehrával. Po 6 kolách a zopár maloobjemových dopingoch sa nakoniec nakopol, začal vyhrávať a skončil celkovo so šiestimi výhrami. Jaro a Dušan podávali stabilné výkony, Jaro nakoniec prehral iba raz a Dušan sa v závere potkol dva razy. Najlepším prekvapením bol ale Stando a svojimi sendvičmi, výkonmi a výsledkami (10 výhier) nakoniec najväčšou mierou prispel k opätovnému celkovému víťazstvu družstva, ktoré malo o dve výhry viac, ako prenasledovatelia (Wild Things/Bratislava, Špačince).

Individuálne sme mali v prvej pätke hráčov až troch, čo tiež dobre dokumentuje naše kvality.

Fotky z turnaja

Podrobné výsledky

Turnaj v Bolerázi, 17.3.

Jarka vybavila pozvánky na turnaj v Bolerázi, vybrali sme sa v zostave Cyrano, Jarka, Jano, MiroF. Neskôr ešte prišiel povzbudzovať Dušan s operovaným kolenom.

Ženy mali svoj turnaj, v ktorom Jarka skončila štvrtá. V mužskej časti postúpil do pavúka iba Jano. Jožo bojoval a a potrápil viacerých súperov. Miro bojoval akurát so svojím kolenom. V pavúku Jano nakoniec skončil na 9.-16. mieste.

Podrobné výsledky

Fotky z turnaja

Malacky, 3.2.

Rado Raffaseder zorganizoval (aj napriek svojim tvrdeniam) ďalší turnaj v Malackách. Keďže je však už registrovaný, spojil amatérskych hráčov a registrovaných z najnižších dvoch líg. Prišli sme v zostave Alex, Boris, Rišovci, MiroF, Samko a Jarka. Propozície turnaja sa menili na poslednú chvíľu a miesto 16 skupín po 4 sa nakoniec hralo v ôsmich skupinách (6-7 hráčov, 4 postupujúci) a ženy mali vlastnú kategóriu.

Boris a RišoM svoje skupiny vyhrali a postúpili sme všetci okrem Alexa. V prvom kole vyradil Miro Samka, ale v ďalej ho už nohy a kvality súpera nepustili. RišoM zakopol až pred bránami finále, Boris prešiel turnajom bez straty setu. Takže nakoniec 1. Boris, 3. RišoM, 9-16. MiroF, 17-32. Samko a RišoS, 41-48. Alex

V ženskej skupine najprv Jarku nespravodlivo vyhlásili na 4. mieste, po proteste ale nakoniec zaslúžene skončila tretia.

Fotky z turnaja

Podrobné výsledky

Novoročný turnaj v Záhorskej Bystrici, 6.1.

Povzbudení vianočnými kalóriami prišlo do Záhorskej Bystrice veľa hráčov, spolu asi 60, pričom boli dve kategórie - registrovaní 6-8. liga a neregistrovaní. Organizátori urobili škrt cez rozpočet Borisovi a RišoviM, ktorým nedovolili hrať medzi registrovanými. Ako sa ukázalo neskôr, báli sa oprávnene.

Prišli sme v zostave: Boris, Jaro, Dušan, MiroF, RichardM, RichardS a Samo. Hralo sa v siedmich skupinách, po 4-5 hráčov, z ktorých postupovali dvaja. Víťazmi skupín sa stali prakticky všetci okrem skupiny smrti, kde kraľoval RišoM a čierneho Petra mali Dušan a MiroF. Dušan si v zápale boja zranil koleno, čo pomohlo Mirovi prejsť tesne zo skupiny.

Zúrivý pavúk spôsobil, že Boris najprv zrušil RišaM, Jaro RišaS, Boris Jara. V druhej časti sa Miro doviezol až do finále, kde skúšal odolávať Borisovi. Celkové poradie tak bolo: 1. Boris, 2. Miro, 3-4. Jaro, 5-8. Rišovci, 9-16 Samko.

No a na záver v rámci exhibície Boris bez problémov vyhral nad víťazom v kategórii registrovaných.

Fotky z turnaja

2017

Silvestrovský turnaj v Stupave, 30.12.

Turnaj vo štvorhrách tradične vyhrávali Rišovci. Tentokrát ale prešli medzi registrovaných, aby to mali ťažšie, ale ani tam sa nestratili. Favoritov poriadne potrápili a nakoniec skončili štvrtí z asi 12 dvojíc. Do neregistrovaných sa po včerajšom nezdare prihlásili Dušan s MiromF. Tu bolo 7 dvojíc a turnaj sme nakoniec vyhrali.

Fotky z turnaja

O pohár starostu obce Moravský Svätý Ján, 29.12.

Jeden z posledných turnajov roka, prišli sme štyria: Boris, Dušan, Jaro a MiroF. Doobeda bol turnaj neregistrovaných, rozdelili sme sa na dve skupiny: Boris a duchom mladý Dušan medzi mladíkov, Jaro a MiroF k malátnym starčekom. Hralo sa v 3-4 členných skupinách, ktoré sme až na Jara vyhrali. Jaro to celé skomplikoval, a tak sa hneď v prvom kole pavúka stretol s MiromF. Po tuhom boji a piatich setoch vyhral a nakoniec skončil tretí. Dušanovi neslúžili nohy a z pavúka vypadol. Boris musel tiež ťažko bojovať, najmä v postupe do finále to bolo päťsetová bitva. Nakoniec ale turnaj vyhral, tuším už do tretice.

Boris potom ešte hral aj turnaj registrovaných hráčov, kde vypadol až vo štvrťfinále.

Fotky z turnaja

Štefanský turnaj, Pezinok, 26.12.

Medzi 55 jedincami túžiacimi po športe boli aj naši: Boris, Dušan, Jaro, RichardS. V A pavúku bolo finále medzi Borisom a Jarom úspešnejšie pre Borisa, v B pavúku vyhral prvú cenu RišoS. Celkové výsledky: Boris (1), Jaro (2), Dušan (5-8). V B pavúku RišoS (1).

Podrobné výsledky

8. hornoorešanská betónovačka, 9.12.

Už ôsmykrát sa betónovalo v Orešanoch. Amatéri došli v zostave: dvaja Rišovci, Jarka, Jano, Samko a Stando. Hralo sa v ôsmich skupinách po ôsmich a šiesti postupovali ďalej: prví štyria do hlavného pavúka a ďalši dvaja do vedľajšieho pavúka.

Svoje skupiny vyhral RišoM a Jano, do hlavného pavúka sa dostali ešte Jarka, Samo a Stando. Po prvom kole ostali už iba Samo a Rišo, po druhom už iba Rišo, ktorý nakoniec celý turnaj bez problémov vyhral. V dolnej časti pavúka si RišoS brúsil zuby na druhé rodinné víťazstvo, ušlo mu iba tesne a skončil druhý. Medzi ženami vyhrala Jarka tretie miesto.

Podrobné výsledky

Petrov, 25.11.

Petrov organizoval turnaj pre pozvaných amatérov, takže pre Bachovú miesto nebolo. MiroF sa tam nakoniec nejako vopchal, po dlhšom zranení si aspoň trocha zahrať. Celkovo sa zúčastnilo 46 hráčov, ktorí boli rozdelení do 4 skupín. Ako je na Morave dobrým zvykom, dobré jedno a pitie bolo stále v dostatku.

Keďže bolo v jednej skupine minimálne 11 hráčov, základné skupiny skončili až okolo 17tej hodiny. MiroF svoju vyhral. Zastavil sa až pred bránami finále a skončil napokon na 5.-8. mieste.

Fotky z turnaja

Podrobné výsledky

Neoficiálne majstrovstvá Slovenska, Malacky, 30.9.

Malackí spartani po tretí raz organizovali megapodujatie, na ktoré sa dostavilo 60 hráčov. Prišli sme v zložení: Boris, Dušan, Jaro, RichardM, RichardS, Samo a Viktor. Vo svojich skupinách skončili Boris, Jaro, RišoM, Viktor na prvom mieste, Dušan, Samo na druhom a RišoS na piatom. Finále bolo ako minulý rok RišoM a Boris, tento raz bol úspešnejší Rišo. Ostatné umiestnenia: 5-8: Dušan, Viktor, 9-16: Jaro, 17-32: Samo, 33-48 RišoS.

Podrobné výsledky

Memoriál Paľa Jakubca, 17.6.

Na záver sezóny zorganizoval Jano už 4. ročník Memoriálu Paľa Jakubca, na ktorý prišlo 42 hráčov, z toho 20 z Bachovej. Obsadili sme teda turnaj v prakticky najsilnejšom zložení, čo pre hostí neveštilo nič dobrého. Dušan zabezpečil ceny a loptičky, MiroF tabuľky a pavúky, Jano stoly a bufet, Jožo telocvičňu, kávovar a vzorne napnuté sieťky.

Rozdelili sme sa na 6 skupín po siedmych a hrali sme Janovým systémom na pevné 3 sety, pričom do poradia sa započítal každý vyhraný. Svoje skupiny podľa očakávania vyhrali Boris, Dušan, Ivan, Philippe, Rišo. Potom už začali pavúky a na konci si traja najlepší zmerali sily navzájom. Víťazmi sa tak stali: 1. Boris, 2. Ivan, 3. Dušan. V dolnej časti o cenu útechy v dramatickej koncovke zvíťazil Emo. Bachova teda potvrdila svoju silu a hostia smutne konštatovali, že sa budú musieť zlepšiť.

Fotky Cyrano

Fotky Miro

Podrobné výsledky budú neskôr

Petrov, 20.5.

Petrov, ktorý je hneď na skok za slovenskou hranicou pri Skalici, organizoval turnaj pozvaných štvorčlenných družstiev. Do pozvánky sme sa nezmestili, ale Malackým sparťanom vypadli hráči, a tak sme v zostave Cyrano, Jano, MiroF vypomohli a hrali pod cudzou vlajkou. Cyrano a Jano posilnili B družstvo, MiroF bol doplnený do A teamu, ktorý mal pódiové ambície. Celkovo prišlo 10 družstiev, hralo sa v štyroch skupinách na siedmich stoloch. Ako sa na Moravu patrí, víno a pivo bolo v štartovnom.

Ukázali sme sa ako platní hráči a nielen do počtu. MiroF bol s 2 prehrami najlepší v A tíme, Jano so 4 svietil v B tíme a Cyrano bol druhý najlepší. Ostatní členovia béčka na výkony našich nenadviazali a skončili predposlední. A družstvo si v záverečnom finiši udržalo 2. miesto pred Betonármi z Orešian.

Celkovo sme to hodnotili ako vydarený výlet, Cyrano nás bezpečne doviezol unavených domov.

Fotky z turnaja

Podrobné výsledky

Hurbanovo open 2017, 6.5.

Hurbanovčania začali chodiť na turnaje relatívne nedávno, ale o to väčšiu chuť mali zorganizovať svoj prvý. Vložili do toho celé srdce a výsledkom bola veľmi dobrá organizácia, milá atmosféra a rodinné prostredie. A kým Zlatý bažant podujatie sponzorovať nechcel, Staropramen s tým problémy nemal, a tak sa pred telocvičňou čapovalo. Celkovo prišlo do 50 hráčov, z nich najmä lokálni aj registrovaní.

Naša výprava bola skromnejšia, Dušan, MiroF a Jarka. Do auta sme pribrali Martina Kociana a o 6:30 sa vyrážalo. Cieľom bolo ukoristiť nejakú trofej.

Hralo sa v ôsmich skupinách po 6 hráčov. Dušan a MiroF svoje vyhrali, Dušan sa pri tom ani veľmi nespotil. Bolo vidno, že južania sú skôr zvyknutí na papriky a paradajky, ale jeho tráva im robila problémy. Potom už nastúpili pavúky. Jarka prekonala svoje zábrany a v B pavúku sa dostala až medzi najlepších štyroch, pričom, úprimne, tí ďalší traja žiadne béčka neboli a zdalo sa, že sa niektorí zamerali skôr na zisk cien. Miro skončil v osemfinále, na Dušana čakala výzva až vo finále. Výnimočne v ňom nahradil svoju zbierku košatých medicínskych fráz za pokrik "To je ono!" a v dramatickom súboji ťažkých váh zvíťazil nad štvrtoligovým domácim na body.

Fotky z turnaja

Podrobné výsledky

7. hornoorešanská betónovačka, 22.04.

Turnaj v Horných Orešanoch bol už druhý raz organizovaný ako súťaž štvorčlenných družstiev. Celkovo bolo 13 družstiev zo Slovenska, Moravy, Rakúska a naturalizovaných Vietnamcov. Minulý ročník sme vyhrali, o to väčší tlak bol zo strany ostatných, aby nás porazili. Z minuloročnej zostavy ostal iba MiroF, pridali sa Jano, Dušan a Filip. Okrem toho s nami šiel aj Stando, ktorý výrazne posilnil Horné Orešany B, takže sa občas zdalo, že je to vlastne A mužstvo.

Dušan nepripustil žiadneho súpera k slovu a skončil ako najlepší na turnaji, bez straty setu. MiroF prekonal očakávania ostatných a najmä svoje a tiež ani raz neprehral. Filip najprv tradične frfľal, sťažoval sa a štandardne liezol všetkým na nervy. Neskôr sa konečne sústredil na hru a prestal prehrávať: s 10 výhrami skončil druhý vo svojej skupine. Jano hral tiež vynikajúco, zdolal aj víťaza svojej skupiny a skončil so 7 víťazstvami. Nakoniec sme teda opäť turnaj vyhrali (41 výhier z 48), druhé skončili skombinované Dlhé Diely (37), tretie Špačince (32) a štvrté Malacky (31).

Fotky z turnaja

Podrobné výsledky

Memoriál Dušana Fuseka, Stupava, 15.4.

Dušan za zúčastnil malého turnaja v Stupave, kde bolo 10 neregistrovaných hráčov. Prišiel, videl, zvíťazil.

Veľkonočný turnaj, Riazanská, 14.4.

Zúčastnili sme sa na tradičnom veľkonočnom turnaji na Riazanskej ulici. Prišlo asi 25 hráčov a hráčiek, a tak sa konali dva turnaje, jeden z nich ženský. Prišli sme v zostave: Boris, Dinara, Jano, Jarka, Jaro, MiroF, Robo.

Hralo sa v štyroch skupinách a na štyroch stoloch, na ktorých boli nasadení Boris, Jaro a Robo. Do finále nakoniec postúpili štyria víťazi stolov a zahrali si medzi sebou systémom každý s každým. Celkové poradie bolo: 1. Boris, 2. Jaro, 3. MiroF.

Ženskú časť ovládla Dinara, ktorá bola nakoniec rada, že nemusela doma upratovať a na druhom mieste skončila Jarka. Takže sme celý turnaj kompletne ovládli.

Fotky z turnaja

Bachova, Spomienka na Elmíru, 1.4.

Ako pamiatku a spomienku na Elmíru sme zorganizovali turnaj dvojíc. Zišli sme sa krásnu sobotu, 24 dvojíc, z ktorých 8 bolo našich: Laco/Stando, Janka/Ervín, Samko/Hakinen, Jarka/MiroK, Vanekovci, Jaro/Emo, Boris/Dinara, Dušan/MiroF. Turnaj sa hral na ôsmich stoloch, na každom boli tri dvojice a hralo sa systémom Davis Cup: najprv dve dvojhry, potom štvorhra a na koniec opäť dve dvojhry. Prvé dve dvojice potom postúpili do pavúka A, tretia do pavúka B. Celkovo sme v prvých štyroch družstvách skončili nasledovne: 1. Vanekovci, 3. Dušan/MiroF, 4. Boris/Dinara.

Veľmi dobre fungovalo aj organizačné zabezpečenie turnaja. Pod dohľadom pozorného Joža sa zvŕtali bufetárka/asistentka Terezka ako aj Katka so Zuzkou, ktoré distribuovali hladným krkom spústu pečených kureniec, uhoriek, feferóniek a čerstvého chlebíka. Okrem toho sa rozlievalo víno a podávala vynikajúca káva, pivá, radlery.

Zahrali sme si naozaj do sýtosti, kombinácia dvojhier a štvorhier ako aj možnosť byť časťou družstva, kde jeden druhého navzájom podržia, boli veľmi príjemné a motivujúce. Účastníci sa rozchádzali s pocitom pekne stráveného dňa, Elmíra, ktorá sa na nás pozerala z posterov, by mala určite veľkú radosť.

Fotky z turnaja

Výsledky

Kráľová pri Senci, 18.3.

Do Kráľovej pri Senci sme prišli na menší turnaj organizovaný prevažne pre lokálnych amatérskych hráčov. Dorazili sme piati (Dušan, Jano, Jaro, MiroF a Philippe) a celkovo bolo asi 30 hráčov. Bola tam veľmi milá atmosféra, dobrý guláš a priateľskí ľudia. Finálová štvorica bola kompletne v našej réžii a jediné prehry sme tak mali iba medzi sebou. Celkovo to skončilo: 1. Jaro, 2. Dušan, 3. MiroF, 4. Philippe a 5.-8. Jano.

Fotky z turnaja

Malacky, 4.3.

Aj napriek svojim vyhrážkam, že žiaden turnaj už nezorganizujú, Malackí spartani urobili nielen dobrý turnaj, ale v hale majú aj nové svetlá, takže bolo super. Pôvodne sme mali cestovať v mega zostave desiati, nakoniec to bolo iba komornejšie: Boris, Cyrano, Dušan, MiroF, RichardS a Stando. Hralo sa v ôsmich skupinách, do pavúka postupovali všetci, pričom prvý a druhý v skupine mali v prvom kole pavúka voľno. Skupiny vyhrali Boris, Dušan, MiroF, kým Stando skončil druhý.

V pavúku sa tradične dobre darilo Borisovi, ktorý ho celý bez problémov vyhral. Na našu smolu (a radosť ostatných) pri postupe medzi najlepších štyroch zostrelil Dušana. Ten potom zostrelil od žiaľu fľašu whisky, pretože s iným rozlosovaním by sa určite dostal na druhé alebo tretie miesto. Jožo, Stando a MiroF postupne skončili na druhom finalistovi. Celkovo sme sa teda umiestnili nasledovne: Boris (1), Dušan (5-8), MiroF (9-16), Stando, RichardS (17-32), Cyrano (33-50).

Fotky z turnaja

Podrobné výsledky

Malinovo, 4.3.

V rovnakom termíne ako v Malackách sa konal Jarný stolnotenisový turnaj o pohár starostky obce Malinovo s asi 30 účastníkmi, ktorého sa zúčastnil Philippe. Prišiel, videl, vyhral.

Výsledky

Turnaj v Šintave, 26.2.

Na rozdiel od minulého roka, kedy bol turnaj iba pre neregistrovaných, tento rok tam mohli hrať aj hráči z 8. ligy. Predsa len, minulý rok hlavnú cenu uchmatol Dušan a tomu bolo treba urobiť koniec. Zúčastnilo sa ho asi 50 hráčov. Prišli sme dvaja: Dušan, MiroF. Dušan skončil v skupine 4-6, keď mu cestu do finále zahatal neskorší víťaz, MiroF skončil o priečku nižšie v skupine 7-12.

Fotky z turnaja, Podrobné výsledky

Turnaj vo Veselí nad Moravou,14.1.

Na turnaj pre neregistrovaných hráčov sme sa vybrali do zahraničia, na Moravu. Prišli sme jedným autom: Dušan, Jano, MiroF. Dušan svoju skupinu vyhral bez spotenia, MiroF a Jano si tak dobre zahrali vo svojich skupinách, že sa im ďalej už vlastne ani nechcelo. Inými slovami, hrali strašne a do pavúka ani nepostúpili. Dušan tak musel zachraňovať situáciu a turnaj vyhrať, turnajom prešiel impozantne so stratou jedného setu.

Fotky z turnaja

2016

Silvestrovský turnaj v Stupave, 30.12.

RišoS po včerajšku nemal dosť, a tak zobral syna na turnaj vo štvorhrách v Stupave. Prišli, videli, zvíťazili medzi 6 neregistrovanými partnerstvami.

O pohár starostu obce Moravský Svätý Ján, 29.12.

Tak ako aj minulý rok, pricestovali sme v osvedčenej zostave: Boris, Dušan, MiroF, RichardS. Doobeda sme sa rozohrali na turnaji neregistrovaných. Rišo skončil v skupine druhý, ostatní sme svoje skupiny vyhrali. V kategórii do 50 rokov skončil Boris prvý a Dušan druhý, v geriatrickej kategórii bol MiroF tretí. Poobede sme si mysleli, že ešte vládzeme a prihlásili sme sa aj do súťaže registrovaných (5.-9. liga). Rišo postúpil do B pavúka, kde skončil napokon tretí. Ostatní sme ako víťazi skupín postúpili do hlavného pavúka, kde ale v prvom kole skončil Dušan aj MiroF. Boris mal tuhší korienok a prehral až vo finále, čo je dobre, inak by zrejme už začal trápiť aj registrovaných v najvyššej súťaži. Na ceste späť sme tak mali pribalené štyri poháre.

Fotky z turnaja

Štefanský turnaj, Pezinok, 26.12.

Medzi 55 jedincami túžiacimi po športe boli aj naši: Boris, Dušan, Jaro, RichardS, Dinara a Martin. V A pavúku bolo predčasné finále medzi Borisom a Dušanom (3:2), v B pavúku kraľoval RišoS. Celkové výsledky: Boris (1), Dušan (5-8), Jaro (17-32). V B pavúku RišoS (1), Martin (5-8), Dinara (9-16).

Podrobné výsledky

6. hornoorešanská betónovačka, 10.12.

Tento rok sme šli do Orešian v značne oklieštenej zostave: dvaja Rišovci, Jarka, Jano, Marek a MiroF. Hralo sa v ôsmich skupinách po ôsmich, prví štyria postúpili do hlavného pavúka a ďalší dvaja do vedľajšieho pavúka. Porazení v prvom kole hlavného pavúka zostúpili do vedľajšieho.

MiroF a RišoM sa stali víťazmi skupín, do hlavného pavúka postúpil aj RišoS a Marek. Po prvom kole v ňom ostal už iba RišoM, ktorý nakoniec celý turnaj bez problémov aj vyhral. Vo vedľajšom pavúku skončili v prvom kole Jarka a RišoS (s Janom), v druhom Jano a Marek. MiroF sa nakoniec dostal na tretie miesto.

Fotky z turnaja

Podrobné výsledky

Neoficiálne majstrovstvá Slovenska, Malacky, 1.10.

Malackí spartani už po druhý raz organizovali megapodujatie, na ktoré sa dostavilo 72 hráčov. To už bolo relatívne dosť na danú halu a počet stolov, takže turnaj končil až o desiatej večer. Prišli sme v zložení: Boris, Dušan, MiroF, RichardM, RichardS, Samo a Viktor. Hralo sa v ôsmich skupinách, z ktorých postúpili prví dvaja priamo a ďalší štyria do predkola pavúka. Priamo postúpili Boris, RichardM, ktorí svoje skupiny vyhrali a Dušan, MiroF, ktorí skončili druhí. Ostatní postúpili do predkola, kde skončil Samo.

Zvyšok postúpil medzi najlepších 32 (Viktor takto pokazil deň Drahošovi Malíškovi). Zaujímavé bolo, že sme tentokrát v podstate nehrali proti sebe, ale postupne vypadávali s cudzími - tuším sa úroveň hráčov zvyšuje. Naši narazili na seba až vo finále, v ktorom vyhral Boris nad Rišom. Ostatné umiestnenia: 5-8: Dušan, 9-16: Jaro, MiroF, 17-32: RichardS, Viktor.

Fotky z turnaja

Podrobné výsledky

Memoriál Paľa Jakubca, 18.6.

Zorganizovali sme záverečný turnaj sezóny na Bachovej ako 3. ročník Memoriálu Paľa Jakubca. Keďže sa podarilo rezervovať aj telocvičňu a zohnať osem stolov, počet účastníkov nebol limitovaný a dosiahol číslo 49. Rozdelili sme to do 8 skupín, z ktorých prví štyria postupovali do A pavúka a ostatní do B pavúka.

Vo veľmi dobrej konkurencii sme sa presadili, a tak boli prvé štyri miesta naše: 1. Boris, 2. RišoM, 3. Jaro a 4. Dušan.

Výsledky a fotky sú dostupné na stránke stolnotenisovyturnaj.eu.

Turnaj neregistrovaných, Pezinok, 14.5.

Toto bol veľmi dobre obsadený turnaj, zúčastnilo sa ho 63 hráčov zo západného Slovenska. Pod profesionálnymi usporiadateľmi manželmi Alexyovcami a hlavným usporiadateľom Ferom Béberom sme boli rozdelení do 15 skupín. Naša výprava bola v zostave Boris, Dinara, Dušan, JanoB, Jaro, Jarka, MiroF, RichardM, RichardS, Viktor. Svoje skupiny vyhrali Boris, Dušan, MiroF, Jaro, RichardM a do hlavného pavúka ešte postúpil aj JanoB. Celkovo skončil prvý Boris, druhý RichardM a na spojenom treťom/štvrtom mieste sa umiestnil Jaro. Ďalej na mieste 5-8 Dušan a na mieste 9-16 JanoB a MiroF. V pavúku B si brúsil zuby na výhru a bohaté ceny RichardS, ale v boji o finále zaváhal a obsadil tretie miesto. Viktor ho potom pomstil a celkovo vyhral. Jarka s Dinarou bojovali aj medzi ženami. Jarka skončila na 5-8. mieste a Dinara tretia.

Fotky z turnaja

Oficiálne výsledky

5. hornoorešanská betónovačka, 30.04.

Turnaj v Horných Orešanoch sa už stáva tradičným. Tentokrát bol inovovaný a hralo sa v súťaži družstiev, ktorých bolo 11 zo Slovenska, Moravy a jedno družstvo boli aj naturalizovaní Vietnamci. Prišli sme skromne a bez veľkých ambícií s účelom dobre si zahrať. Zostava: Ivan, MiroF, RichardS, Tomáš.

Na naše prekvapenie sme turnaj nakoniec vyhrali. Ivan ako víťaz skupiny doniesol 9 víťazstiev (z desiatich), MiroF bol druhý s tiež 9 víťazstvami, Rišo ako obyčajne skolil viacerých favoritov a tiež skončil druhý (8 víťazstiev). Tomáš bojoval ako lev, zdolal ako jediný víťaza svojej skupiny a pomohol 5 víťazstvami. Pred druhou Senicou sme tak mali komfortný náskok 3 bodov. Na treťom mieste sa umiestnili Malacky a štvrtí boli Vietnamci.

Fotky z turnaja

Podrobné výsledky

Veľkonočný turnaj v Bratislave, 2.4.

Jednalo sa o oneskorený veľkonočný turnaj v Petržalke, zúčastnila sa Dina a RichardS. Obaja postúpili zo svojich skupín do A pavúka, ale v ňom vypadli. Dina sa nakoniec umiestnila medzi 11 ako druhá najlepšia v ženskej kategórii.

Podrobné výsledky

Turnaj v Šintave, 2.4.

Toto bol turnaj pre neregistrovaných. Zúčastnilo sa ho asi 50 hráčov. Prišli sme dvaja: Dušan, MiroF. Dušan celý turnaj vyhral a v rámci svojho ťaženia v pavúku ukončil aj Mira (7-12).

Fotky z turnaja, Podrobné výsledky

Turnaj v Malackách, 20.3.

Toto bol čisto turnaj pre neregistrovaných a registrovaných z nižších súťaží. Zúčastnilo sa ho 64 hráčov. Prišli sme v zostave: Boris, Cyrano, Dušan, Dina, Jaro, JanoB, MiroF, RichardM, RichardS.

Svoje skupiny vyhrali Boris, Dušan a RišoM. Prví štyria zo skupiny postupovali do A pavúka, ďalší dvaja do B pavúka. To sa podarilo všetkým. V prvom kole A pavúka skončili JanoB, MiroF a RišoS, korí tak prešli do B pavúka, kde už boli Cyrano a Dina. V druhom kole vypadli Boris a Jaro. Medzi najlepších štyroch tak postúpili RišoM a Dušan. RišoM nakoniec celý turnaj vyhral a Dušan skončil štvrtý.

V pavúku B to najďalej dotiahol MiroF a skončil tretí.

Fotky z turnaja, Podrobné výsledky

Novoročný turnaj v Záhorskej Bystrici, 9.1.

Hrali sme v kategórii neregistrovaných, kde bolo viac ako 50 hráčov. Prišli sme v zostave: Jaro, Dušan, Samo, Elmíra, Dinarka, Jarka, Jožo, RichardM, RichardS, Eva, Martin. Finále patrilo čisto nám: 1. RichardM, 2. Jaro, 3. Dušan 4. RichardS. Na záver RichardM ešte porazil aj víťaza registrovaných.

2015

O pohár starostu obce Moravský Svätý Ján, 29.12.

Pricestovali sme jedným autom štyria: Boris, Dušan, MiroF, RichardS. Doobeda sme si zmerali sily na turnaji neregistrovaných, kde sme všetci vyhrali svoje skupiny. V kategórii do 50 rokov skončil Boris prvý, u šedivých bol Dušan prvý a RichardS štvrtý. Poobede sme sa prihlásili aj do súťaže registrovaných (5.-9. liga). Všetci sme postúpili do hlavného pavúka a najďalej to dotiahol Dušan, ktorý skončil celkovo tretí.

Fotky z turnaja

Štefanský turnaj, Pezinok, 26.12.

Medzi 16 jedincami túžiacimi po športe boli aj naši: Boris, Cyrano, Elmíra+Dinara, Eva, JanoB, Jaro (chorý) a Martin. Výsledky: Boris (1), Jaro (3-4), Jano (5-8), Elmíra (9-16). V B pavúku: Dinara, Eva (5-8), Cyrano, Martin (9-16).

Štefanský turnaj, Svätý Jur, 26.12.

Dušan už ako je zvykom, do Pezinka nešiel. Radšej vyhral prve miesto v Jure.

Vianočný turnaj, Riazanská, 19.12.

Toto bol čisto turnaj neregistrovaných, zúčastnilo sa ho cca 40 hráčov a hráčok. Prišli sme v zostave: Boris, Dušan, Elmíra+Dinara, Jarka, Jaro, Jožo, MiroF, RichardM, RichardS, Viktor.

Hralo sa v šiestich skupinách na troch stoloch. O víťazstvo na stole bojovali iba naši a finále tak patrilo čisto nám: 1. Boris, 2. RišoM, 3. Jaro.

V ženskej súťaži vyhrala Elmíra a Jarka sa umiestnila na treťom mieste.

Fotky z turnaja

4. hornoorešanská betónovačka, 12.15.

Turnaj v Horných Orešanoch je kvalitný, dobre organizovaný a obsadený. Prišli sme v zostave Boris, Dušan, Jarka, Cyrano, MiroF, JanoB, Jaro, RichardM, RichardS. Zúčastnilo sa 60 hráčov v ôsmich skupinách, z ktorých prví štyria postúpili do hlavného a ďalší dvaja do vedľajšieho pavúka.

Jarka aj napriek dvom vyhraným zápasom zo skupiny nepostúpila. Ostatní postúpili do hlavného pavúka. Hneď v prvom kole na seba narazili Boris-JanoB a RišoM-Cyrano. Takže sme získali do B pavúka dvoch, z ktorých to Jano dotiahol až na druhé miesto. V hlavnom pavúku potom postupne vypadli RišoS (9-16), Dušan (5-8), MiroF (5-8) (všetci na niekom z našich). Celkové poradie potom bolo 1. Boris, 2. Jaro, 3. RichardM.

Fotky z turnaja

Podrobné výsledky

Pohár starostu Záhorskej Bystrice, 7.11.

Jednalo sa o turnaj vo štvorhrách. Prihlásili sme sa do kategórie neregistrovaných a registrovaných hráčov a na turnaji sa zúčastnili: Boris, Dušan, JanoB, Jaro, RichardM, RichardS, Samo.

V súťaži neregistrovaných vyhrali Boris+Dušan, 2. miesto Rišovci a 4. miesto JanoB+Samo. V turnaji registrovaných vyhral RichardM (s Jožom Brečkom) a druhé miesto obsadili Boris+Jaro.

Neoficiálne majstrovstvá Slovenska, Malacky, 26.9.

Na turnaj sa dostavilo 54 hráčov a hráčiek prevažne zo západného Slovenska, ale boli aj zástupcovia Košíc či Medzeva. My sme postavili veľmi silnú partiu: Boris, Dušan, Elmíra, JanoB, Jaro, MiroF, RichardM, RichardS, Samo. Hralo sa v ôsmich skupinách, z ktorých postúpili prví dvaja priamo a ďalší štyria do predkola pavúka. Priamo postúpili Boris, Dušan, Jaro, RichardS, RichardM, ktorí svoje skupiny vyhrali.

V pavúku sa to už rezalo, často medzi sebou. V predkole skončila Elmíra, v prvom kole MiroF, JanoB, Samo. Vo štvrťfinále sa opať konalo rodinné stretnutie Richardov ako aj Borisa s Jarom. Medzi najlepších štyroch sa dostali Boris, Dušan a RichardM. Výsledné poradie potom bolo: 1. Boris, 3. RichardM, 4. Dušan. Za najlepšieho hráča nad 60 rokov bol vyhlásený RichardS.

Fotky z turnaja

Podrobné výsledky

Turnaj družstiev v Malackách, 29.8.

Na turnaji súťažili štvorčlenné družstvá, celkom deväť. My sme postavili dve. Družstvo A (Boris, Jaro, RichardM, RichardS) a družstvo B (JanoB, MiroF, Tomáš, Viktor). V turnaji sa vytvorili štyri skupiny, v ktorých bol zástupca z každého družstva a v ktorých sa hralo systémom každý s každým. Na konci sa spočítali víťazstvá jednotlivých členov družstva a určilo sa konečné poradie.

Družstvo A prešlo turnajom impozantne, iba s jednou prehrou, takže suverénne zvíťazilo. Družstvo B sa nestratilo a obsadilo piate miesto. Za celkovo najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Boris, ktorý vo svojich zápasoch nestratil ani jeden set.

Fotky z turnaja

Podrobné výsledky

Memoriál Paľa Jakubca, 6.6.

Zorganizovali sme záverečný turnaj sezóny na Bachovej ako 2. ročník Memoriálu Paľa Jakubca. Vzhľadom na malé priestorové možnosti bola účasť limitovaná na 32 hráčov, pričom účastníci mimo klubu boli pozývaní. Úroveň tak vylepšili chalani z Pezinka, Malaciek a ďalší.

Tradične sme okrem guláša, piva či minerálok poznášali aj kopec ďalších dobrôt: nórska treska, koláče, pagáče, syrové rolády. Guláš bol jemne cítiť starostlivosťou, pivom, dlhou prípravou a potom kuchárov z predošlého večera.

Organzačný štáb viedla Eľmíra s Dinarou, a tak všetko bežalo na jednotku.

Výsledky sú dostupné tu a fotky tu.

Turnaj neregistrovaných, Pezinok, 23.5.

Na turnaj sa dostavilo 68 hráčov zo západného Slovenska. Pod profesionálnymi usporiadateľmi manželmi Alexyovcami sme boli rozdelení do 12 skupín. Naša výprava bola v zostave Boris, Dušan, Eva, Hakkinen, JanoB, Jaro, Jarka, Martin, RichardM, RichardS a zlomený MiroF ako fotograf. Do hlavného pavúka sa dostali všetci. Dokonca aj Hakinnen, hoci tam nechcel a brúsil si zuby na kotlík ako hlavnú cenu útechy. Prerátal sa však a postúpil s lepším skóre. Medzi ženami bojovala Jarka (skončila piata) a Eva, ktorá sa dostala až na pódium (tretia).

V pavúku sa postupovalo, až kým sme nenarazili na seba. Na jednej strane RišoM skanibalizoval postupne JanaB a Dušana, aby skončil v semifinále na Jarovi, ktorý medzitým ukončil Hakinnena. V druhej časti stúpal Boris a aj RišoS, ktorý sa zastavil až v semifinále. Výsledné poradie tak bolo: 1. Boris, 2. Jaro, 3-4. RichardM+RichardS.

Fotky z turnaja

Oficiálne výsledky

3. hornoorešanská betónovačka, 2.5.

Po minulom roku, keď sme vyhrali prvé tri miesta, boli očakávania veľké a aj súperi nabrúsení na odvetu. Prišli sme v zostave Boris, MiroF, Jaro, Maxo, RichardM, RichardS. Zúčastnilo sa 64 hráčov v ôsmich skupinách, z ktorých každý postúpil do pavúka.

V prvom kole vypadol MiroF a Stando. V postupe medzi najlepších štyroch po dlhom boji (asi najdlhší zápas turnaja) skončil Maxo na Borisovi a Jaro na RišoviM. Vynikajúco sa prezentoval RišoS, ktorý porazil viacerých výborných hráčov a až v boji o finále sa sklonil pred vlastným synom. O tretie miesto ale nezaváhal. Finále vyhral Boris po ťažkom boji 3:2. Výsledné poradie tak bolo: 1. Boris, 2. RichardM, 3. RichardS.

Fotky z turnaja

Turnaj UpeCe, Mlyny, 18.4.

Na turnaji v univerzitnom pastoračnom centre v Mlynskej doline sa v kategórii neregistrovaných zúčastnilo asi 34 hráčov. Naša mužská časť výpravy prišla v zostave: Boris, JanoB, Jaro, Maxo, MiroF, RichardM, RichardS. Hralo sa v štvor a päťčlenných skupinách a prví dvaja postúpili do pavúka. To sa podarilo všetkým. Za ženy nás reprezentovala Jarka, zatiaľ neviem, ako nakoniec skončila.

V prvom kole pavúka bolo 16 hráčov a Jaro stroskotal na RišoviM. V druhom ukončil Boris RichardaS, Maxo MiraF a JanaB nebachovčan. Medzi poslednými štyrmi tak ostali Boris, Maxo a RichardM. Boris po tuhom boji vyhral nad Rišom. Potom ho vo finále zdolal Maxo a Rišo vyhral v súboji o tretie miesto. Výsledné poradie tak bolo: 1. Maxo, 2. Boris a 3. RichardB.

Potešila tiež zmiešaná štvorhra, kde Jarka s Jarom získali druhé miesto.

Fotky z turnaja

Veľkonočný turnaj, Riazanská, 3.4.

Toto bol čisto turnaj neregistrovaných, zúčastnilo sa ho cca 30 hráčov. Prišli sme v zostave: Boris, Dušan, Jaro, Maxo, MiroF, RichardS, Viktor.

Hralo sa v šiestich skupinách na troch stoloch, na ktorých boli nasadení Boris, Jaro a Maxo. Víťazstvo v skupine si okrem nasadených vybojovali aj Dušan a Viktor. Do finále sa nakoniec dostali nasadení a celkové poradie bolo: 1. Boris, 2. Maxo, 3. Jaro.

Fotky z turnaja

Turnaj v Malackách, 28.2.

Toto bol čisto turnaj neregistrovaných, zúčastnilo sa ho 44 hráčov. Prišli sme v zostave: Boris, Dušan, Jaro, MiroF, RichardM, RichardS.

V skupinách sme skončili alebo prví alebo druhí. Do pavúka postúpili všetci, na vrchol sa dostali len dvaja: Boris skončil druhý a RichardM turnaj vyhral.

Ostatní: 5.-8. miesto: Jaro, 9.-16. miesto: MiroF, Dušan, RichardS.

Fotky z turnaja, Podrobné výsledky

Novoročný turnaj v Záhorskej Bystrici, 10.1.

Zúčastnili sme sa v dvoch kategóriách: do 50 rokov (MiroF, RichardM) a nad 50 rokov (Cyrano, Dušan, Evka, JanoB, Stando, Jaro, Martin, RichardS). V turnaji boli aj registrovaní hráči od 5. ligy.

Organizátori nasadili Jara a okrem neho sa zo skupiny do pavúka dostali aj Dušan, MiroF, RichardM. Nakoniec skončil Dušan tretí, RichardM vyhral svoju kategóriu aj záverečnú exhibíciu a stal sa tak najlepším účastníkom turnaja.

Fotky z turnaja

Novoročný turnaj v Čataji, 4.1.

Na tomto turnaji sme boli ako outsideri, prihlásení boli najmä registrovaní hráči prvej a nižších líg, spolu 80. Zúčastnili sme sa: Boris, MiroF, RichardM, RichardS, Jaro, Dušan a ako odborný nehrajúci dozor Stando.

Úspechom bol postup do hlavného pavúka, z štvorčlenných skupín postupovali traja hráči. Podarilo sa to dosiahnuť Borisovi, RišoviM, Jarovi, MiroviF, cez prvé kolo pavúka prešiel MiroF. Celkovo sme sa teda nestratili.

Fotky z turnaja

2014

Štefanský turnaj, Pezinok, 26.12.

V silnej výprave športuchtivých vianočných jedincov boli v kategórii neregistrovaných: Boris (3-4), Evka (31-39), Jaro (2), JanoB (17-20), Martin (21-30), Stando (9-16). Zabrali sme tak dve miesta na stupni víťazov.

Štefanský turnaj, Svätý Jur, 26.12.

Spomedzi 25 neregistrovaných hráčov sa najvyššie umiestnil náš jediný zástupca Dušan. Urobil dobre, že nešiel až do Pezinka :-)

Rodinný vianočný turnaj, Karlova Ves, 20.12.

Turnaj rodičov s deťmi, išli RichardM + RichardS. Prišli, videli, zvíťazili.

2. hornoorešanská betónovačka, 13.12.

Prišli sme v hojnom počte: Boris, Cyrano, Dušan, MiroF, JanoB, Jaro, Stando a nehrajúca kapitánka Elmíra. V emotívnom finále, ktoré bolo kompletne v našej réžii, bolo medzi 56 učastníkmi poradie: 1. Boris, 2. Jaro, 3. Dušan.

Fotky z turnaja

Raiffeisen Banka Cup 2014, Malacky, 3.12.

Turnaj rodičov s deťmi, išli RichardM + RichardS. Prišli, videli, zvíťazili.

Memoriál Paľa Jakubca, 27.6.

Dňa 27.6.2014 (piatok) bol záverečný turnaj roka. Nazvali sme ho Memoriál Paľa Jakubca a takto si pripomenuli jeho pamiatku. Najlepší traja hráči získali okrem vecných cien aj obrázok, ktorý nakreslil a ktorý venovala jeho manželka.

Poradie:
1. Richard Vanek ml.
2. Boris Just
3. Jaroslav Dolinský

Fotky z turnaja

Staršie výsledky

Hlavná stránka.