• darkblurbg
  Uchádzači o bakalárske štúdium
  pozrite si aktuálne informácie o akreditovanom bakalárskom študijnom programe

  RIADENIE PROCESOV
 • darkblurbg
  Kybernetika v chemických
  a potravinárskych technológiách


  Spojením inžinierskeho štúdia na STU v Bratislave a VŠCHT v Prahe získaš skúsenosti z dvoch špičkových pracovísk,
  neoceniteľné kontakty s priemyselnou praxou a zamestnávateľmi na Slovensku a v Českej republike.
IFAC Symposium on Dynamics and Control of Process Systems
Process Control
FrontSeat
Double Degree
 • 22.5.2023 Novinka

  Letná katedrovica automatizérov 2023

  Ďakujeme študentom prvého ročníka inžinierskeho štúdia za perfektne zorganizovanú Letnú katedrovicu automatizérov!

  Fotky na youtube, flickr

 • 19.5.2023 Podujatie

  Stretnutie rady ústavu

  V piatok 19. mája 2023 sa konalo rozšírené stretnutie rady Ústavu informatizácie, automatizácie a matematiky.

  FB-Fotka

 • 18.5.2023 Podujatie

  WANT-ED: Workshop on Advanced Technologies in Education

  V dňoch 22.-24.mája 2023 sa v miestnosti NB 641 na ÚIAM uskutoční druhý ročník workshopu venovaného využitiu pokročilých technológií vo vzdelávaní. Jeho ústrednou myšlienkou je zvýšenie efektivity vzdelávacieho procesu na vysokých školách technického zamerania s využitím dostupných informačných technológií. Workshop je organizovaný v spolupráci s Fakultou baníctva, ekológie,  riadenia a geotechnológií Technickej univerzity v Košiciach.

  FB-Fotka

 • 18.5.2023 Podujatie

  Obhajoby Vertikálneho projektu

  V stredu 17.5.2023 sa na IAM konali obhajoby "Vertikálneho projektu", ktorý efektívnym spôsobom integruje študentov 2. a 3. ročníka bakalárskeho študijného programu "Riadenie procesov" na FCHPT STU. Študenti prezentovali pokrok, ktorý dosiahli pri vývoji nášho inteligentného ekologického skleníka VESNA. Študenti na projekte spolupracovali v rámci dvoch tímov. Študenti v "CloudTeam" okrem iných úloh efektívne implementovali priamy prenos z inteligentného skleníka na jeho webovú stránku. Študenti v "SolarTeam" okrem iného navrhli vlastnú dosku plošných spojov na využitie obnoviteľných zdrojov energie pomocou solárneho panelu.

  FB-Fotka

 • 18.5.2023 Podujatie

  IAM na SSCHE 2023

  V dňoch 15.-18. mája 2023 sa v Tatranských Matliaroch uskutočnila 49. medzinárodná konferencia Slovenskej spoločnosti chemického inžinierstva SSCHE 2023. Za IAM sa konferencie zúčastnili Ing. Rastislav Fáber, Ing. Martin Mojto a doc. Radoslav Paulen.

  FB-Fotky

 • 3.5.2023 Podujatie

  Program konferencie Process Control 2023

  Vedecký program konferencie 24th International Conference on Process Control 2023 je už dostupný online na stránke: www.process-control.sk/programme 

 • 28.4.2023 Novinka

  Nové vedenie ústavu

  Od 1. mája som bol vymenovaný dekanom fakulty na pozíciu riaditeľa nášho ústavu na štvorročné obdobie.

  Táto zmena zahŕňa aj vymenovanie mojich dvoch zástupcov: Ľubky Horanskej pre pedagogiku a Martina Klauča pre výskum. Tím dopĺňa Marián Gall, ktorý bude tajomníkom ústavu.

  S radosťou potvrdzujem pokračovanie Martina Klauča vo funkcii vedúceho Oddelenia informatizácie a riadenia procesov. Novou vedúcou Oddelenia matematiky bude Ľubka Horanská, keďže Zdenko Takáč sa rozhodol odstúpiť. Zdenko, ďakujeme za Tvoje dlhoročné zásluhy za rozvoj oddelenia.

  V neposlednom rade by som sa chcel poďakovať Michalovi Kvasnicovi, ktorý pôsobil doteraz ako riaditeľ. Ústav sa podarilo dostať veľmi vysoko a náš tím sa bude musieť snažiť udržať nastavenú latku.


  Miroslav Fikar

 • 26.4.2023 Novinka

  Termíny skúšok LS 2022/2023

  Termíny skúšok LS 2022/2023

 • 26.4.2023 IAM v médiách

  IAM na RTVS

  Pozrite si aktuálnu reportáž RTVS o našom najnovšom prototype ekologického inteligentného skleníka VESNA, v ktorej sa dozviete viac o modernom spôsobe udržateľnej produkcie potravín:

  RTVS

 • 12.4.2023 Pracovná ponuka

  HMH

  Poznáš niekoho, kto si hľadá prácu po ukončení štúdia? Alebo zvažuje zmenu tej aktuálnej? Je technicky zdatný, orientuje sa v oblasti elektrotechniky a má rád dynamiku? Potom pozície Aplikačný inžinier alebo Servisný technik by mohli byť tá správna voľba. Daj nám o sebe vedieť a staň sa naším kolegom.

Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS